Хімічної загрози в Кам’янському немає, але треба бути готовими

Хімічної загрози в Кам’янському немає, але треба бути готовими

Безпосередньої хімічної загрози для Кам’янського місцеві промислові об’єкти не становлять, заспокоюють рятувальники. Тимчасом МОЗУ публікує пам’ятки для українців про те, як поводитись у разі хімічної атаки або іншої хімічної загрози.

Автор: Валентин Фіголь.

Заводи хімзагрози не становлять

Іноземні розвідки побоюються, що Росія готується до використання хімічної зброї проти українців. Про це з 10 березня пишуть ЗМІ.

Водночас ранковий повітряний удар по Дніпру та часті повітряні тривоги нагадують про те, що наше місто колись називали «містом великої хімії» через велику кількість потенційно небезпечних хімічних промислових об’єктів. Чи не загрожують сьогодні ці об’єкти безпеці мешканців Кам’янського у разі їх можливого руйнування чи аварій?

Безпосередньої загрози хімічного ураження населення промислові об’єкти Кам’янського не становлять, заспокоюють кам’янчан фахівці міського управління з надзвичайних ситуацій та громадського захисту населення. «Велика хімія лишилась в радянському минулому», – зауважив Олег Качуровський, заступник начальника управління.

Зокрема, даремні побоювання щодо небезпечних речовин, які зберігаються на території підприємства «ДніпроАзот» в Кам’янському.

«Та кількість речовин, що зберігається на території підприємства, дає змогу швидко ліквідувати та локалізувати можливу аварію в разі її виникнення. Тож місту Кам’янському та найближчим населеним пунктам немає причин для хвилювання», – йдеться у повідомленні ДСНС області.

Про безпеку при хімічній загрозі

У разі хімічної атаки або аварії необхідно одягнутись так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри та використовувати протигази або ватно-марлеві пов’язки. Про це повідомляє МОЗУ, нагадуючи правила поведінки при хімічній загрозі.

У разі хімічної атаки або аварії необхідно:

 • щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи;
 • заклеїти щілини у вікнах папером чи скотчем;
 • увімкнути телевізор чи радіо для отримання подальших вказівок;
 • попередити близьких про небезпеку та можливу евакуацію;
 • вимкнути побутові прилади та газ.

У разі евакуації під час хімічної атаки або аварії потрібно:

 • взяти з собою аптечку;
 • одягнутись так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри;
 • використовувати протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або краще 2-5% розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком);
 • залишити приміщення, використовуючи сходи;
 • не торкатись ніяких предметів, не ступати у калюжі;
 • не їсти і не пити нічого.

«У разі аварій з викидом хлору — намагайтеся пересуватися по підвищеннях, у разі викиду аміаку — низинами. Якомога швидше залиште зону ураження, рухаючись поперек потоку повітря чи вітру», – зазначається у повідомленні МОЗ України.