Особливості осіннього благоустрою в Кам’янському

Особливості осіннього благоустрою в Кам’янському

Роботи з благоустрою в нашому місті мають певні особливості. Одна з них: завжди знайдуться невдоволені, яким буде щось не так. Щоб зрозуміти критиків, доводиться пильніше придивлятися до того, що відбувається під час осіннього благоустрою.

Автор: Валентин Фіголь

Асфальтову крихту у двір будинку №8 по вулиці Воробйова привезли зранку, 30 жовтня. Висипали з кузова вантажівки і двоє чоловіків з лопатами, серед яких був і працівник районної адміністрації, розгорнули привезену крихту в тому місті, де вже багато років після чергових робіт на теплотрасі залишились зруйнованими проїжджа частина та тротуар. Залишилась яма, яку вже кілька разів засипали металургійним шлаком або будівельним сміттям, але з часом вона виникала знову.

Сьогодні яму засипали асфальтовою крихтою. Дорога стала рівніша, хоч і без тротуару. Та, на жаль, цю крихту ані катком, ані чимсь іншим не втрамбували. Зважаючи на те, що дорога знаходиться на схилі в напрямку сходу, можна припустити, що найближчі опади погорнуть всю купу в бік вулиці Сагайдачного, засипаючи дорогою люки ливневої каналізації. Принаймні, так бувало й раніше – про це розповідають і мешканці району, і аварійники водоканалу, які потім по півдня вигортають той шлак чи асфальт з колодязів каналізації.

Інший приклад суперечливого ставлення населення до роботи комунальників. Комунальники, чи просто невідомі чоловіки в помаранчевих жилетах, йшли собі вдень, 30 жовтня, трамвайною колією вздовж проспекту Свободи, і дмухали на колію, здіймаючи в повітря хмари куряви. Куряву вітром несло по проспекту в бік житлових будинків.

Непереливки, перш за все, було самим невідомим – адже вони найбільше дихали курявою, яку здіймали. Перехожі, потрапивши в щільну хмару дорожньої пилюки, відвертались і плювались, закривали обличчя, бо тікати було нікуди – житлові будинки там стоять стіною…

«Вони так, поки листя падає, мало не щодня ходять і пилюку нам в очі пускають! – ремствують мешканці квартир вздовж центрального проспекту міста. – Хіба це благоустрій? Засипають нас сміттям! Курява осідає куди? На ту ж дорогу!» Невдоволені своєрідним благоустроєм мешканці кажуть: не можна робити корисну справу, не думаючи про наслідки своїх дій. Бо тоді незрозуміло, чого від цієї справи більше – користі чи клопоту. Якщо зважати на те, що роботи з благоустрою фінансуються з громадських грошей, то громадяни мають право так казати.