Посівна в Україні має бути, запевняє влада

Посівна в Україні має бути, запевняє влада

Попри війну, в Україні має бути проведена повноцінна посівна кампанія. Про це Президент Володимир Зеленський заявив 11 березня.

Автор: Валентин Фіголь.

«Сьогодні вранці на щоденній селекторній нараді мені поставили питання. Логічне. Зважаючи на весну. Що з посівною? Як її починати – і особливо у тих районах, які тимчасово окуповані? Моя відповідь дуже проста: на всій нашій землі, що б там не було, ми маємо цієї весни, як і будь-якої весни, зробити повноцінну посівну кампанію. Авжеж, настільки, наскільки це можливо. Все залежить від людей і ситуації», – розповів В. Зеленський.

Він додав, що уряд докладає всіх зусиль для забезпечення країни необхідними продуктами та товарами.

«Наші урядовці роблять усе, щоб на всій території держави було паливо, були продукти, все не так просто, але тим не менш, медикаменти та всі – я це підкреслюю – всі товари, необхідні людям. Бензин, дизель – все завозиться», – запевнив Президент.

Запевнення очільника України – не голослівне. Днями Мінагрополітики запустило платформу для допомоги аграріям у проведенні посівної-2022: https://agrostatus.org/.

Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на своїй сторінці у Telegram.

«Мінагрополітики взяло на себе додаткові функції для координації розподілу всього, що необхідно для забезпечення посівної кампанії-2022 (дизелю, насіннєвого матеріалу, добрив, засобів захисту). Для цього створено спеціальну платформу agrostatus.org. На ній треба заповнити спеціальну заявку за вашими потребами. Далі Мінагрополітики через засоби зв’язку зорієнтує щодо всіх подальших дій», – зазначив міністр.

Він звернувся до аграріїв з закликом забезпечити Україну продовольством у повній мірі у цей найскладніший для нашої держави час.

«Торік ми реалізували земельну реформу, зібрали рекордний врожай. Завдяки цьому у нас є всі необхідні запаси пшениці, ячменю, кукурудзи, цукру та іншого збіжжя. Наші засіки — повні! Але вони не повинні спустошуватися. Ми повинні зробити все, щоб в цьому році наповнити їх новим щедрим урожаєм. Зараз на нас покладають надію мільйони українців, адже ви, аграрії, є основою економічного розвитку держави», — резюмував пан Лещенко.