Як освітяни Кам’янського організовують волонтерську діяльність

Як освітяни Кам’янського організовують волонтерську діяльність

Освітяни Кам’янського активно та організовано долучились до волонтерського руху, перетворивши заклади освіти на центри всебічної допомоги військовим та переселенцям.

Автор: Валентин Фіголь.

«Та неси в яку ближче школу – там приймуть і передадуть, кому треба!» – відповіла одна жіночка подрузі на репліку: «От, зібрала дещо с продуктів та синових речей – куди б віднести, щоб передали тим нещасним, які з пекла вирвалися?»

Дійсно, освітні заклади Кам’янського сьогодні фактично стали центрами волонтерської активності. Практично в кожній школі або збирають гуманітарну допомогу, або готують їжу для військових та переселенців.

«Сотні людей вже скористалися допомогою, чимало людей допомагають, багато чого їде до наших бійців та для людей, які прибувають в наше місто через війну. Дякую, всім дякую!» – пишуть в мережі волонтери.

Ця активність освітян не є стихійною – все централізовано і координується міським самоврядуванням, розповіла Тетяна Оніщенко, директорка департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міськради.

Як освітяни Кам’янського організують волонтерську діяльність - ФОТО

За цей час освітянам та волонтерам спільно вдалося зробити чимало. Виготовили 291 маскувальну сітку, 1 901 розвантажувальний тактичний жилет, 7 806 пар наколінників, 2 793 балаклави, 1 159 пар в’язаних шкарпеток, 6 кікімор, 21 підсумок для АК, 15 жилетів-плитконосів, 540 банок тушкованки,  1 400 «коктейлів Молотова». Для виготовлення захисних сіток спецшкола «Гармонія» пофарбувала 835 кілограмів тканини.

Для виготовлення замовлень було зібрано коштів і закуплено тканину на 105 435 грн.; придбано фурнітуру на 14 000  грн.

«Наші вироби забезпечили підрозділи бригад під Харковом, Кривим Рогом, Києвом, Житомиром, Курахово, Сєвєродонецьком, Дніпром, Енергодаром, Сумами», – зазначила посадовець.

Крім того, було зібрано допомогу для територіальної оборони, збройних сил та вимушених переселенців:  36 теплообігрівачів, 13 електрочайників, 7 мультиварок, 367 комплектів постільної білизни, 367 подушок, 368 ковдр, 69 матраців, 114 карематів, 100 резинових капців, 512 будівельних рукавиць, а ще посуд, медичні препарати, засоби особистої гігієни, спідню білизну, антисептичні засоби, одяг, продукти харчування, ліхтарики, батарейки, запальнички тощо (не обліковували кількість).

«Ми контролюємо процес, – прокоментувала волонтерську активність Т. Оніщенко. – Працює логістичний центр в гімназії №11, який координує діяльність волонтерських груп, які існують в закладах освіти. З усіх приймальних пунктів допомога стікається туди, і потім ми передаємо необхідні речі та продукти через волонтерів, яких знаємо і яким довіряємо».

Окрім збору речей та харчів на потреби вояків та переселенців, в закладах освіти плетуть маскувальні сітки та готують їжу. Так, в школі №5 діє харчоблок, в якому отримують гарячу їжу переселенці, які тільки но прибули в Кам’янське.

Для підняття морально-психологічного духу бійців ЗСУ та всіх українців у закладах освіти проведено акції «Малюнок воїну» та «Кам’янське проти війни», до яких активно долучилися діти міста: знімали ролики разом з педагогами, малювали листівки бійцям, виготовляли обереги тощо.

Освітяни  Кам’янського  тісно співпрацюють з громадськими організаціями «Карітас», «Яворина», «Паляниця».

Волонтерські центри освітян, за погодженням з відповідними державними структурами, виконують і інші функції, зауважила пані Оніщенко: «Але то вже військова таємниця…».