Як люди й коні біля Кам’янського рятують одне одного

Як люди й коні біля Кам’янського рятують одне одного

Опинившись в заручниках війни, люди залишаються людьми, допомагаючи одне одному та іншим живим істотам. Сьогодні люди рятують від голодної смерті мешканців розташованого в Курилівці поблизу Кам’янського кінного двору «Атаман». А коні рятують від стресу людей, які вирвалися з пекла ворожих обстрілів.

Автор: Валентин Фіголь.

Кінний двір «Атаман» знаходиться в 10 хвилинах пішої ходи від дороги, що з’єднує право- та лівобережний житлові масиви Кам’янського. Цю садибу над зеленою левадою знають люди, які цікавляться конями. Коней та кіз, які тут мешкають, можна часто побачити на пасовиську. А ще коні родини Ткаченків катають мешканців та гостей міста під час різних розважальних заходів – зокрема, в лівобережному парку.

«Атаман» – невелика сімейна стайня. Родина Ткаченків займається кіньми вже 11 років. Зараз у них 11 коней та 6 поні.

Як люди й коні біля Кам’янського рятують одне одного - ФОТО

«Цієї весни очікуємо народження чотирьох лошат. Знайомимо всіх бажаючих з кінним світом, проводимо прогулянки верхом, екскурсії, навчаємо верхової їзди, займаємося іпотерапією з дітьми та дорослими з обмеженими можливостями, – розповів Олександр Ткаченко, господар садиби. – Люди тягнуться до коней, бо це гарні й цікаві істоти. Дехто приїздить до нас подобрішати. Люди так і зізнаються, що м’якшають серцем біля тварин…».

Сьогодні кінний двір опинився в скрутному становищі через війну. Бо єдиним джерелом фінансування була робота з гостями. А гостей суттєво поменшало. Багато хто з постійних клієнтів поїхали на захід, декому просто не до розваг.

«Ми залишилися без фінансової підтримки, яку забезпечували своєю роботою. І тепер нам доводиться рятувати своїх вихованців, адже ми за них відповідаємо, – прокоментував ситуацію О. Ткаченко. – Ставши заручниками ситуації та зрозумівши, що не коні належать нам, а ми їм, змушені звернутися за допомогою до всіх небайдужих».

На тому тижні родина Ткаченків через соцмережі звернулась до мешканців Кам’янського та курилівки за допомогою – прогодувати коней.

Як люди й коні біля Кам’янського рятують одне одного - ФОТО

І люди жваво відгукнулись, розповідає пан Олександр. Почали привозити до кінного двору харчі – зерно, комбікорм, яблука, моркву… Також Ткаченки отримують допомогу грошима на вказану у зверненні карту. Суми різні – від 20 до кількох тисяч гривень.

Війна скінчиться. Люди повернуться до звичайного життя. Багатьом буде потрібна психологічна підтримка. І тут коні можуть стати в пригоді: відомо, що спілкування з тваринами позитивно впливає на людей, які потерпають від стресу. Існує напрямок в психології – аніматерапія, тобто зцілення через спілкування з тваринами.

Аніматерапія – оздоровлення через енергію живих істот, у країнах Європи дуже поширена як технологія психотерапевтичного впливу, зауважив господар «оздоровчої ферми».

«Тварини зцілюють нас своєю енергією, – розповідає О. Ткаченко. – Особливо гостро живу силу відчувають діти: деяких батьки привозять спеціально, щоб насититися цією цілющою енергією».

У його практиці були випадки, коли після візитів на ферму та спілкування з тваринами одна мовчазна дитина почала говорити, а інша, з порушеннями опорно-рухового апарату – впевнено рухатися і навіть сидіти у сідлі.

Сьогодні до кінного двору «Атаман» знайомі господарів привозять родини переселенців із районів, що найбільше постраждали від бойових дій.

«Діти нажахані, вони бояться виходити з машини, бояться відкритого простору, бояться відірватись від батьків, – розповідає пан Олександр. – Зате опісля їх неможливо відірвати від коней…»

Як люди й коні біля Кам’янського рятують одне одного - ФОТО

«Тварини – найкращі вихователі терпіння та відповідальності!» – акцентує Олександр.

Колектив кінного двору «Атаман» хоче, щоб і після перемоги людей, які повернуться додому, знову зустрічали коні – добрі, граціозні тварини, які несуть позитивні емоції, радість, незабутні враження. Але для цього коням потрібно вижити.

Контакти кінного двору «Атаман»:

Тел. +380974609050, Наталія, там же Viber, Telegram

Тел. +380936323959, Олександр

Карта Приватбанку

4731 2191 1720 3350

TKACHENKO NATALIIA

Як люди й коні біля Кам’янського рятують одне одного - ФОТО