Володимир Зеленський проти запропонованої однопартійцями зміни тексту гімну України

Володимир Зеленський проти запропонованої однопартійцями зміни тексту гімну України

Президент України різко виступив проти запропонованого його ж однопартійцями законопроекту щодо зміни тексту державного гімну: «Припиніть виставляти себе дурнями!»

Автор: Валентин Фіголь.

Пропозиція змінювати зараз текст українського гімну – від нерозуміння психології українців, заявив президент України. Він звернувся до політиків, які стоять за недавньою ініціативою поміняти слова державного гімну.

Ці політики, за словами В. Зеленського, «…абсолютно не розуміють, що відбувається в серцях наших людей. Настільки не розуміють, що аж придумали змінювати національний гімн».

«Що ви у своєму житті зробили такого, щоб у вас з’явилося моральне право змінювати слова гімну? Ви що – видатні поети? Може, ви відзначилися чимось у боях за Україну? Чи зараз час такий прийшов, що можна гімн міняти і це треба, коли тобі захочеться?» – запитав у колег президент в своєму виступі. Він запропонував політикам заспокоїтись: «Припиніть виставляти себе дурнями».

«І навіть якщо випадково за щось подібне проголосують, все одно мого підпису під такими законопроєктами не буде. Не витрачайте час», – наголосив український президент.

Нагадаємо, народні депутати від «Слуги народу» внесли до парламенту законопроєкт 7162-1 про зміни в тексті державного гімну України. Інформація про це оприлюднена на сайті Верховної Ради.

«Перемога у війні за своє існування та продемонстрована здатність до відстоювання своєї державності та суверенних територій призвела до необхідності внесення змін Державного Гімну України, наповнення його новим змістом та характером», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Депутати пропонують наступну редакцію Державного гімну, покладену на музику Михайла Вербицького:

«Процвітає України, її слава й воля!

Вже нам браття українці усміхнулась доля!

Гинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Бо пануємо ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми зміцнили за нашу свободу,

Бо віками ми є браття козацького роду!

Чорне море нам сміється, дід Дніпро радіє

Бо у нашій Україні доленька квітніє!

А завзята праця щира всіх нас об’єднає

Пісня волі в Україні гучніше лунає!

Приспів:

Душу й тіло ми зміцнили за нашу свободу,

Бо віками ми є браття козацького роду!»