У 2022 році надзвичайники знищили на Дніпропетровщині 40 вибухівок

У 2022 році надзвичайники знищили на Дніпропетровщині 40 вибухівок

З початку року надзвичайники знешкодили на території області 40 вибухонебезпечних предметів. Це артилерійські снаряди, міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої. Всі вони – часів минулих війн. Про це розповіли в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Вибухонебезпечні предмети знаходимо переважно на території Кам’янскього, Криворізького, Нікопольського районів. Там, де велися запеклі бої у Другу світову, – зазначила пресофіцер Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області Євгенія Дудка. – На щастя, нині нога окупанта не ступала на територію області. Тому випадків замінування під час цієї війни не виявили».

Вона наголосила: якщо знайшли предмет, схожий на вибухівку, необхідно дотримуватися правил безпеки. Це допоможе зберегти здоров’я та життя.

У жодному разі неможна торкатися підозрілої знахідки. Знешкоджувати її мають право тільки піротехніки. Слід відгородити місце навколо предмета. Відвести людей подалі від нього. Терміново повідомити до служби порятунку – 101 або поліції – 102. До приїзду фахівців – організувати тимчасову охорону.

«У Криворізькому районі стався трагічний випадок. Там чоловік із сином помітили сучасну вибухівку, що залишилася після ворожих обстрілів. Мешканці намагалися перевезти знахідку. Обидва загинули», – розповіла Євгенія Дудка.  

Небезпечні предмети зазвичай виявляють на землі у лісі, полі, на дні річок, додала вона. В умовах війни вони можуть бути і на дахах будинків, вулицях, узбіччях доріг, у парках.

У 2021-му піротехніки ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області знищили понад 7 500 вибухонебезпечних предметів.

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні.