День завершення навчального року в Кам’янському школи визначать самі

День завершення навчального року в Кам’янському школи визначать самі

Самостійно визначати день завершення навчального року закладам середньої освіти Кам’янського велить наказ МОНУ про затвердження Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року.

Автор: Валентин Фіголь.

Наказ про завершення навчального року було розроблено командою МОН разом із керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних військових адміністрацій, зазначається в урядовому прес-релізі.

Документ рекомендує закладам загальної середньої освіти:

  • самостійно визначити день завершення освітнього процесу у 2021/2022 навчальному році;
  • забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення навчального матеріалу,
  • організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультацій із використанням технологій дистанційного навчання.

У Міносвіти також наголошують, що в умовах воєнного стану особливо важливо забезпечити права учнів та дати їм можливість продовжувати здобувати освіту, зокрема:

  • у встановленому порядку перевести їх на наступний рік навчання;
  • видати свідоцтва досягнень або табелі навчальних досягнень;
  • видати документи про здобуття освіти.

Зазначається, що свідоцтво може видати школа за місцем постійного чи тимчасового проживання, зокрема й приватні заклади освіти, у випадку, якщо дитину зараховано до нової школи.

Усі діти, які навчаються зараз не у своїх школах, а також ті, що перебувають за кордоном та продовжують навчатися у дистанційному форматі, отримають документ про завершення навчального року. Незалежно від форми навчання (онлайн, офлайн, змішане), результати будуть зараховані.