Дурслі підтримує українців фінансово та надає притулок біженцям

Дурслі підтримує українців фінансово та надає притулок біженцям

Про це маленьке містечко в Англії, яке для багатьох стало відоме завдяки пригодам Гарі Поттера, ми вже писали кілька разів. Від самого початку нашої війни з росією мешканці Дурслі (Dursley) підтримують українців та кам’янчан морально – проводили зібрання та приймали відповідні заяви на рівні місцевої влади. А тепер ця підтримка стала ширшою – від зібрання коштів, проведення різних благодійних заходів до надання будинків для біженців з України.

Автор: Сергій Гузь.

Гроші для українців

У Дурслі, невеличкому містечку у південно-західній частині Англії, живе менше 7 000 мешканців. За нашими мірками, це як дві Єлізаветівки. І навіть у Вікіпедії ви знайдете, що поряд з цим містом є село Кем, яке має більше мешканців, ніж місто Дурслі.

Та попри невелику кількість мешканців, тут активно проводять різноманітні кампанії на підтримку українців.

Дурслі підтримує українців фінансово та надає притулок біженцям - ФОТО

«В багатьох містах та селах Великобританії мешканці роблять невеличкі справи, щоб підтримати тих, хто страждає в Україні від війни, – каже мер міста Саймон Екройд. – Тут, в Дурслі, місцеве відділення Ротарі Клубу зібрало допомогу більше 3000 фунтів (близько 120 000 гривень), збираючи речі біля місцевого супермаркету. Мешканці міста проводять щотижневі пікети під нашою історичною ратушею. Філія Lions International в Дурслі надала 2800 фунтів та сплатила багато поїздок у Глостер з наданою благодійною допомогою у вигляді постільної білизни для українців».

За словами Саймона Екройда, вони це роблять тому, що є вільними людьми. «Ми співчуваємо кожному на Україні. В 21-му столітті ми не повинні мати війни в Європі», – вважає Екройд.

Благодійні обіди та заходи

Збір пожертв для українців в Дурслі відбувається у різноманітний спосіб. Лише на початку року в місті відкрився невеличкий етнічний ресторан «Еверест». Минулої неділі тут провели спеціальний благодійний обід, половина доходів з якого пішли на допомогу українцям.

«Світлини з України справді несамовито жахливі, – розповів місцевій газеті Радж Равал, співдиректор ресторану непальської та індійської кухні. – Важко уявити ті жахіття, які переживають українці з початку російської агресії. Ми хотіли зробити хоч щось, щоб допомогти, тому і влаштували обід зі збору пожертв на допомогу у надзвичайних ситуаціях».

Дурслі підтримує українців фінансово та надає притулок біженцям - ФОТО
Мер Дурслі Саймон Екройд (в центрі) разом з працівниками ресторану та місцевої громади під час благодійної акції.

Мер Дурслі, який допомагав організувати цей захід, повідомив, що загалом було зібрано 500 фунтів (близько 20 000 гривень), з яких 300 фунтів пожертвував персонал цього невеличкого ресторану.

Цей обід не єдиний захід такого роду. На минулому тижні в Кроуд Бей в Девоні, що відноситься до цього ж регіону  Південного Заходу (The South West), відбулася конференція місцевих профспілок, які входять до національного профспілкового об’єднання (TUC). Автора цього тексту запросили виступити на цій конференції, аби розповісти про війну в Україні. І як потім повідомили її організатори, учасники конференції та місцеві члени профспілки зібрали на допомогу українцям 1600 фунтів (близько 64 000 гривень).

Дурслі підтримує українців фінансово та надає притулок біженцям - ФОТО

У найближчу неділю в Дурслі відбудеться ще один благодійний захід – в «Центрі Матара» – усі збори від якого також підуть на допомогу Україні та українцям.

Будинки для українців

Та найбільша допомога, яку зараз надають місцеві мешканці – це надання власних будинків для біженців з України. Ця програма була прийнята урядом Великобританії в середині березня і дозволяє приїхати в країну і тим біженцям, які не мають сімейних зв’язків. Тобто – будь-кому, хто знайде родину, що приймає участь в цій програмі.

Наразі в Дурслі та найближчих містечках і селах вже зібралося близько 200 родин, що готові прийняти біженців з України. Вони утворили в Фейсбуці спільноту, де обмінюються інформацією щодо оформлення документів, навчання дітей з України в місцевих школах, мовних курсах та іншими корисними.

Процес прийняття українських родин тільки розпочався, тож питань взаємодопомоги виникає багато,  розповів журналіст Тім Лезард, який 2015 року відвідував Кам’янське і редакцію газети «Наш репортер». Його родина живе саме в Дурслі і також готується прийняти сім’ю з України з двома дітьми.

Дурслі підтримує українців фінансово та надає притулок біженцям - ФОТО
Тім в редакції кам’янської газети “Наш репортер”, літо 2015 року.

Про те, як отримати притулок у Великобританії ми розповімо в окремій публікації. Зараз лише зазначимо, що процес цей не простий – для цього треба не тільки знайти родину, яка готова вас прийняти, але й отримати дозвіл на в’їзд. Наприклад, в країни ЄС можна в’їхати без такого дозволу.

Нараз Тім порадив українцям, що подумують евакуюватися до цієї країни, почитати поради від організації «Опора».

Читайте також:

В лучшем месте для жизни в Великобритании — поддерживают Украину и готовы предоставить убежище