Військово-патріотичне виховання можуть ввести в школах Кам’янського

Військово-патріотичне виховання можуть ввести в школах Кам’янського

Україна може ввести в школах новий предмет – військово-патріотичне виховання, для «вироблення у юнаків та дівчат, високого ідеалу служіння народові».

Автор: Валентин Фіголь.

За впровадження військово-патріотичного виховання як окремого предмету в освітньої програми в українських школах виступили народні депутати від фракції «Слуга народу» Георгій Мазурашу, Дмитро Любота і позафракційний Сергій Кузьміних. Відповідний законопроєкт 15 квітня було зареєстровано у Верховній Раді України.

Автори законопроєкту пропонують ввести новий предмет до навчального плану 10-11 класів.

Запроваджуючи навчальний процес обов’язкового військово-патріотичного виховання молоді допризовного віку в закладах загальної середньої освіти, автори сподіваються готувати майбутніх захисників України, які будуть максимально обізнаними з новими зразками озброєння та всебічно підготовленими до новітніх методів ведення бойових дій, що дозволить уникнути численних жертв серед військових та цивільного населення нашої держави.

«Військово-патріотичне виховання, як навчальний предмет, передбачає вироблення у юнаків та дівчат високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання Української держави. Воно покликане формувати громадянина-патріота, виробляти у нього глибоке розуміння громадянського обов’язку, готовність у будь-який час стати на захист Вітчизни, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, спонукати до фізичного самовдосконалення, а також вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії українського народу, його Збройних Сил», – сказано у пояснювальній записці до проєкту закону.

У разі ухвалення парламентом цього документу освітні програми з військово-патріотичного виховання розроблятимуться закладами освіти, науковими установами, іншими суб’єктами освітньої діяльності та затверджуватимуться відповідно до законодавства.

Новий предмет, вважають автори законопроєкту, прискорить процес формування в українських юнаків та дівчат громадянської патріотичної позиції, буде сприяти глибокому розумінню громадянського обов’язку, готовності у будь-який час стати на захист Вітчизни, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями та спонукати до фізичного самовдосконалення в ім’я України.