Про особливості роботи швидкої меддопомоги в Кам’янському у воєнний час

Про особливості роботи швидкої меддопомоги в Кам’янському у воєнний час

Війна внесла значні зміни в роботу фахівців «швидкої», проте, як і раніше, вони виїжджають на виклики. В МОЗ України розповіли про особливості роботи швидкої меддопомоги у умовах воєнного часу.

Автор: Валентин Фіголь.

Чи приїде до хворого «швидка» під час дії воєнного стану чи комендантської години? Це питання хвилює людей – адже від оперативності медиків залежить здоров’я і навіть життя.

«Швидка» продовжує працювати цілодобово і виїжджає на виклики навіть під час комендантської години, запевняють посадовці МОЗУ. Проте рекомендують пацієнтам пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги.

Телефонувати на номер 103 варто за невідкладних станів та таких, що загрожують життю та здоров’ю людини й можуть призвести до різкого погіршення стану у разі ненадання екстреної медичної допомоги. Про це можуть свідчити проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі.

Диспетчер «швидкої» спілкується з абонентом і приймає рішення щодо подальших дій. Якщо є відповідні підстави, він направляє бригаду до пацієнта. Якщо ж таких підстав немає, то консультація може бути надана в режимі телефонної розмови.

Рішення щодо необхідності госпіталізації ухвалює лікар бригади «швидкої» на основі наявного комплексу симптомів конкретного пацієнта.

Слід зауважити, що бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. Наприклад, за оголошення повітряної тривоги можлива затримка у виїзді бригад «швидкої». Адже загроза існує і для медиків також.

Крім того, на жаль, в умовах активних бойових дій «швидка» може не виїхати за викликом. Йдеться про так звану «червону зону», коли можливість надати медичну допомогу відсутня через інтенсивні обстріли.

Тому громадянам лікарі радять бути уважними й не нехтувати сигналами повітряної тривоги, а за можливості евакуюватись із зон, де тривають інтенсивні обстріли. Адже, перебуваючи у безпеці, люди зменшують навантаження на лікарів екстрених служб.