Держприкордонслужба продовжила можливість перетинання кордону за внутрішніми паспортами

Держприкордонслужба продовжила можливість перетинання кордону за внутрішніми паспортами

Державна прикордонна служба повідомила, що українці можуть перетинати кордони за внутрішніми паспортами.

Про те, що виїхати за кордон українці зможуть лише за наявністю закордонного паспорту, прикордонна служба повідомляла ще вчора.

Напередодні в «Укрзалізниці» звернулися з вимогою роз’яснити, чому українців почали знімати з потягів, які прямують через кордон, якщо у них немає закордонних паспортів? Адже до цього евакуація відбувалася навіть без внутрішніх українських паспортів.

Спочатку прикордонники пояснили, що виїзд українців закордон без так званого «закордонного» паспорту чи взагалі без документів був тимчасовим заходом, аби попередити гуманітарну кризу. Тож зараз, коли ситуація стала спокійнішою, українці мають дотримуватися загального порядку і виїжджати за закордонними паспортами.

Різка зміна вимог прикордонників викликала обурення багатьох громадян, які не змогли перетнути кордон через вимогу закордонних паспортів. Адже люди, що виїхали з зони бойових дій просто не мали часу їх отримати.

Тож вже за добу, вранці 19 квітня, прикордонники знову змінили думку і повідомили що перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено.

Таке рішення, пишуть прикордонники, прийнято через те, що в умовах воєнного стану громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

Зважаючи на обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом.

Це стосується всіх громадян, незалежно від областей, з яких вони прямують.

Водночас Державна прикордонна служба звертає увагу громадян України, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність у наявності закордонного паспорта – цього вимагатимуть закони країн, де наші переселенці планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому прикордонники радять громадянам України, за можливості, оформити собі закордонний паспорт.

Також ДПС нагадує: Правила перетинання державного кордону громадянами України регламентуються Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. №57 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text

З-поміж іншого нею визначено, що виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).