Шахраї в Україні атакують біженців спокусливими пропозиціями

Шахраї в Україні атакують біженців спокусливими пропозиціями

Шахраї в Україні почали атакувати біженців спокусливими пропозиціями за новою схемою обману: як вона виглядає, розповіли поліцейські.

Автор: Валентин Фіголь.

Шахраї в Україні використовують нову схему обману проти вимушених переселенців. На телефони почали надходити повідомлення, в яких пропонують оформити соціальні виплати. Якщо українці переходять за посиланнями – зловмисники одержують доступ до всіх особистих даних.

Про які повідомлення йдеться? Ось, приклад від Нацполіції: «Здрастуйте, тут ви можете отримати допомогу громадянам України, 2200 для дорослих та 3000 на кожну дитину! 1. Заходьте на адресу отримання виплат. 2. Натисніть “отримати”. 3. Авторизація. 4. Прийде дзвінок/смс підтвердження з банку. 5. Отримання виплати».

Зловмисники вказують посилання на сайт, де, ніби то, можна подати заявку на отримання допомоги. Переселенцям пропонується ввести там свої персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.

Таким чином, люди автоматично передають шахраям свої конфіденційні дані. А ті використовують їх, щоб привласнити собі гроші вимушених переселенців.

«Якщо ви помітили таких шахраїв, то одразу повідомляєте кіберполіцію за адресою: [email protected]», – закликає Нацполіція України.