Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів

Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів

21 квітня, під час візиту у Вашингтон, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у Spring Meetings 2022, які спільно проводять Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Денис Шмигаль розповів міжнародним партнерам про плани росії знищити Україну та українську економіку, а також закликав надати нашій державі термінове короткострокове фінансування.

«Заблоковані порти, удари по заводах, спроби зірвати посівну, зруйновані міста. Все це частина плану зі знищення української економіки. Збитки вже становлять більше 500 млрд доларів. ВВП цього року може впасти від 30 до 50%. Україні потрібна фінансова підтримка партнерів, аби вистояти. Розмір такої короткострокової допомоги ми оцінюємо в 4-5 млрд доларів щомісяця протягом наступних пів року», — підкреслив очільник українського Уряду.

За словами прем’єр-міністра України, одним з інструментів такої підтримки можуть бути спеціальні права запозичення, які емітуються МВФ. Український Уряд закликає міжнародних партнерів надати 10% своїх спеціальних прав запозичення Україні, що дозволить отримати мільярди доларів для покриття бюджетного дефіциту. На сьогоднішній день Уряд Канади прийняв рішення про виділення 1 млрд канадських доларів у СПЗ.

Також Денис Шмигаль розповів про початок роботи над планом відновлення України після завершення війни.

«У довгостроковій перспективі відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів. Така реконструкція буде передбачати не тільки відновлення інфраструктури, але й розбудову нової економіки та нових європейських інституцій», — відзначив прем’єр-міністр.