Немає сенсу наносити ракетний удар по радіоактивних хвостосховищах у Кам’янському

Немає сенсу наносити ракетний удар по радіоактивних хвостосховищах у Кам’янському

Сьогодні в численних ЗМІ з’явилася інформація, що російські окупанти можуть нанести ракетний удар по сховищу радіоактивних відходів у Кам’янському. Про це повідомляє, наразі, Центр протидії дезінформації.

Як зазначається в повідомленні ЦПД, в російських ЗМІ з’явилися повідомлення, що українська армія планує влаштувати провокацію з застосуванням хімічної чи біологічної зброї, або ж атакувати підприємства, де зберігаються хімічні чи ядерні матеріали. У ЦПД називають такі повідомлення фейком, мета якого поширити паніку та дезінформацію, або ж перекласти відповідальність за власні дії окупантів на захисників України.

Немає сенсу наносити ракетний удар по радіоактивних хвостосховищах у Кам’янському - ФОТО

У Кам’янському є кілька сховищ радіоактивних відходів колишнього ПО «Придніпровський хімзавод». Найбільше з них вмішує до 42 мільйонів тон радіоактивних відходів. Якби усі ці відходи потрапили у навколишнє середовище чи Дніпро, то наслідки могли б перебільшити масштаби Чорнобильської катастрофи.

Проте кам’янчани мають знати, що зараз ці відходи надійно захищені. Так, найбільше з хвостосховищ має «шапку» з фосфогіпсу у 5-7 метрів завтовшки. А в деяких місцях поверх нього ще й кількаметровий шар шлаку від металургійного виробництва. До того ж, самі радіоактивні відходи, що лежать під цим захистом, знаходяться у вигляді пульпи. Тобто, потрапляння навіть потужної ракети по хвостосховищу не призведе до масштабного викиду в повітря радіоактивних відходів, які можуть суттєво загрожувати мешканцям міста чи регіону.

Куди більші наслідки може мати руйнування нашої ГЕС. Адже радіоактивні відходи лежать практично між річками Дніпро та Коноплянка. Руйнування захисник споруд хвостосховищ може призвести до радіоактивного забруднення Дніпра на всій ділянці нижче за течією.

Проте окупантам варто пам’ятати, що така екологічна катастрофа загрожує у першу чергу їм самим. Адже ці радіоактивні відходи змиє аж до Чорноморського узбережжя. Вода, яку окупанти зараз поставляють у Крим та використовують в окупованих частинах Херсонської і Запорізької областей – стане непридатною для вживання. А Крим та його узбережжя перестануть бути місцем відпочинку та туризму.