Відкриті заняття з оздоровчої  гімнастики відновились в парку Кам’янського

Відкриті заняття з оздоровчої  гімнастики відновились в парку Кам’янського

Відновлення просвітницького проекту «Цигун для всіх» відбулось 23 квітня в центральному парку Кам’янського. Як і торік, відкриті заняття з оздоровчої гімнастики цигун проводить Андрій Шамардін, старший тренер збірної команди України з Він Чунь гунфу.

Автор: Валентин Фіголь.

Проект «Цигун для всіх» зібрав в центральному парку Кам’янського групу активних мешканців, зацікавлених оздоровленням та саморозвитком. На заняття прийшли люди, які тренуються під проводом А. Шамардіна ще з минулого літа. Оздоровчо-просвітницький проект стартував в червні 2021 року. В холодний сезон заняття відбувались в приміщенні школи №5.

«Є задум – популяризувати гімнастику цигун, щоб люди могли використовувати її для самовдосконалення», – розповів автор проекту тренер Шамардін.

Заняття цигун, переконаний він, навчають людину відчувати своє тіло, регулювати процеси в організмі та отримувати задоволення від дихання та руху.

Цигун – китайська назва, перекладається приблизно як «робота з енергією», це гімнастична система, яку азіатські майстри єдиноборств практикували для оздоровлення, покращення своїх фізичних та духовних кондицій. Фахівці минулого називали цигун «мистецтво вдихів та видихів», тому що велике значення під час виконання вправ приділяється вільному та глибокому диханню.

Відкриті заняття з оздоровчої  гімнастики відновились в парку Кам’янського - ФОТО

Головне в гімнастиці цигун, пояснив А. Шамардін – осмисленість рухів, контроль за своїм внутрішнім станом при виконанні вправ. Тому більшість рухів в цигун – неквапні, ніби людина рухається у воді, переборюючи її опір.

Повільні рухи дозволяють слідкувати за своїми відчуттями. А в цигун-гімнастиці головне – щоб тіло й розум прокинулись і запрацювали разом.

Одна з проблем сучасної людини – постійний поспіх та метушня. Ми звикаємо весь час кудись квапитись, шкодуємо часу для себе, своїх відчуттів. Тому гімнастика цигун, на переконання майстра Шамардіна – підходящий інструмент повернення до самого себе, пошуку власного життєвого ритму.

Не кваплячись, ми краще розуміємо себе, контролюємо процеси в тілі та свідомості. В повільному русі, наголосив пан Шамардін, людина може уважно слідкувати, як працює організм. «Цигун – практика самопізнання та саморозвитку», – акцентував тренер.

Повільні рухи в цигун – підняття рук за 4-6 секунд і опускання в такому ж темпі, дозволяють за кілька хвилин розігріти буквально всі суглоби та м’язи. При виконанні вправ увага приділяється фізіологічній поставі: голова весь час ніби підвішена за маківку до неба, спина вільна, плечі не задираються догори… Правильна постава дозволяє дихати й рухатись вільно, розігріваючи внутрішні органи.

Незважаючи на прохолодний квітневий ранок, під час тренування учасники розігрілись і познімали куртки. Відчуття тепла – показник правильності виконання вправ, зауважив тренер Шамардін.

Поки що вуличні заняття цигун будуть відбуватись по суботах, з 7 до 8 години ранку. Потеплішає, пообіцяв тренер – відновляться щоранкові зустрічі.