Першотравень – день солідарності та боротьби за робітничі права, а не свято

Першотравень – день солідарності та боротьби за робітничі права, а не свято

Сьогодні тільки лінивий не написав у соцмережах кілька слів про те, що треба заборонити «свято Першого травня», бо це комуністичне чи російське свято, яке нам нав’язали. Тому позбутися його треба негайно.

Але біда у тому, що ось таке сприйняття Першотравня – саме як свята з шашликами – і є результат десятиліть впливу пропаганди. Тоді як увесь прогресивний світ в ці дні виходить на масові демонстрації, вимагаючи покращення своїх умов праці чи демонструючи солідарну підтримку іншим робітникам.

Автор: Сергій Гузь.

Пропаганда двічі покалічила наших людей, особливо тих, хто виріс ще за радянських часів. Бо як у нас було: на Перше травня святкова демонстрація з гаслами «Мир, труд май!», а потім шашлики та гуляння, бо наступний день теж вихідний. Формально усі демонстрації проводили профспілки разом з владою, наче б то в інтересах працівників. Проте, насправді, головна ідея була у тому, щоб продемонструвати радянським людям, що в СРСР з трудовими правами усе гаразд, боротися вже нічого, тож можна святкувати. Тому ніколи не було страйків аж до Перебудови.

Зараз пропагандистська машина діє в аналогічний спосіб, намагаючись переконати суспільство у тому, що Першотравень – то російське чи радянське свято, тож його треба заборонити разом з Пушкіним чи Достоєвським, Марксом або Енгельсом. Хоча жоден з них не мав жодного відношення ані до СРСР, ані до путіна.

Ба більше, лунають галса «викорінити усе ліве», натякаючи вже не тільки на Першотравень, а й на самі профспілки. А хто ж тоді буде представляти інтереси найманих працівників у їх стосунках з роботодавцями? То може це і є мета усіх цих закликів, аби послабити здатність профспілок гідно виконувати свою роботу. До того ж, зараз у воєнний час профспілкам заборонено проводити масові заходи чи влаштовувати страйки.

Ще більш абсурдними виглядають напади на Першотравень у міжнародному контексті. Адже скрізь у Європі сьогодні і завтра пройдуть великі демонстрації і марші солідарності.

Так, сьогодні такий марш збирається у Лондоні – вперше після ковідного карантину його дозволили провести. Тож профспілки готуються до нього дуже ретельно, аби влада та роботодавці почули їх вимоги.

Також запланований марш солідарності і у Парижі.

І, зауважте, нікому в Європі навіть в голову не приходить пов’язувати Першотравень з СРСР чи путіним.

Тож якщо ви справді хочете зберегти Першотравень, то в першу чергу потрібно переставити ставитися до нього виключно, як до пікніку з шашликами. Це – Міжнародний день солідарності у боротьбі за права працівників. І саме так треба ставитися до Першотравня.

По друге, багато хто є членами профспілок, сплачують туди внески, а потім бідкаються, що профспілки їх погано захищають чи представляються їх інтереси. Бо профспілки – це не подарунки на свята чи Новий рік. Справжні профспілки – це мирна зброя у захисті своїх інтересів перед роботодавцями. Тож ваші профспілки мають у цей день – 1 травня – гучно заявити про ваші права: на гідну умову праці, гідну зарплату, соціальний захист і тому подібне.

І якщо вони цього не зробили сьогодні – у вас є цілий рік, аби підготуватися до наступного Першотравня.

Читайте також:

Утраченный Первомай