На окупованій Херсонщині фермери викидають овочі, щоб не віддавати їх окупантам

На окупованій Херсонщині фермери викидають овочі, щоб не віддавати їх окупантам

На окупованій росіянами Херсонщині українські фермери викидають тони овочей, щоб не віддавати їх окупантам і не везти на продаж в окупований Крим, – заявляє мер окупованого Енергодару.

Автор: Валентин Фіголь.

Знамениті на всю Європу гуртові овочеві ринки Херсонщини сьогодні перетворюються в величезні звалища: це нескорені українські фермери, аби не йти на співпрацю з окупантами, викидають свій врожай.

«У Василівці, прямо на рашистському блокпості, люди були змушені викинути тони овочів. Орки не пропускають у Запоріжжя автомобілі з товаром і у водіїв здали нерви», – розповів мер окупованого Енергодару Дмитро Орлов у своєму Telegram.

Також градоначальник опублікував відповідні фотографії.

На окупованій Херсонщині фермери викидають овочі, щоб не віддавати їх окупантам - ФОТО

Фермери з території, яка нині перебуває під контролем військ РФ, хотіли відвести врожай у Запоріжжя на продаж. Але окупанти їх не пропускають, заборонивши переміщувати продукти на вільну територію Запорізької області.

«Люди завантажили під 20 тон овочів, витративши на закупівлю півмільйона гривень, – розповідає про поневіряння своїх колег Олександр, гуртовий торговець продуктами харчування. – Російські військові не пропустили їх на Запоріжжя, а змушували везти в Крим.  Хлопці викинули весь товар…».

На овочеві базари приїжджають перекупники з Криму і намагаються скуповувати у фермерів врожай за безцінь. Ціни на овочі на окупованій Херсонщині в 3-4 рази нижчі, ніж в Запоріжжі чи в Дніпрі, зазначають підприємці. Тому що тамтешні фермери традиційно продавали овочі по всій Україні. Сьогодні ж окупанти порушили логістику торгівлі, а зберігати врожай агровиробникам нема де – окупанти зруйнували кілька великих овочесховищ ще на початку війни.

Дехто з фермерів роздає врожай людям безкоштовно, розповів Олександр. Хто не має на те часу – просто викидають харчі…

На окупованій Херсонщині фермери викидають овочі, щоб не віддавати їх окупантам - ФОТО

До речі, на Херсонщині російські окупанти вимагають, щоб фермери погоджувалися безоплатно віддавати до 70% майбутнього врожаю загарбникам, – стверджує експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов. Тим хто не погоджується – погрожують конфіскацією усього врожаю.