Уроки війни та солідарність автолюбителів в Кам’янському

Уроки війни та солідарність автолюбителів в Кам’янському

Уроки війни вчать автолюбителів Кам’янського: водійська солідарність залежить не від того, місцевий водій чи приїжджий.

Автор: Валентин Фіголь.

Історія, яку розповів автолюбитель з Кам’янського, не зовсім про війну. Вона – про людяність, якої, виявляється, війна може навчити.

В перший день літа в автомобілі оповідача (назвемо його Євгеном) посеред лівобережного житлового масиву закінчився газ. Перемкнув на бензин – а машина не заводиться. Схоже, вийшов з ладу бензонасос, подумав Євген і почав розкладати інструменти, щоб вийняти його.

І раптом поряд зупинилась бюджетна, але охайна та доглянута іномарка, з якої вийшов молодий чоловік. Спитав, що трапилось, запропонував допомогу. Євген попросив відбуксувати машину на АЗС, щоб заправити її газом. Потикались по заправках – газу не знайшли. Тоді незнайомець запропонував доправити заглохле авто до автомайстра, який його зазвичай лагодив. Поїхали до майстра, майже за 8 кілометрів.

Дорогою познайомились. Молодик виявився переселенцем з Києва. Мав бізнес, пов’язаний з тюнингом автомобілів. «Переїхав, де родині спокійніше», – пояснив він свою присутність в Кам’янському.

Залишили машину в майстра, і Євген запропонував новому знайомому гроші. Мовляв, і за витрачене паливо, і за час.

«Я за допомогу в дорозі грошей не беру! – категорично відповів той. – Раніше міг проїхати і не зреагувати, що хтось стоїть на узбіччі поламаний. А війна навчила: сьогодні він, а завтра – ти…».