Аграрії Кам’янського району завершили посівну та готуються до воєнних жнив

Аграрії Кам’янського району завершили посівну та готуються до воєнних жнив

В Кам’янському, як і в цілому в Україні, аграрії завершили посівну кампанію та готуються до жнив в умовах воєнного часу. Про завершення посівної в районі та області розповів Олег Гапіч, голова Кам’янської районної військової адміністрації.

Автор: Валентин Фиголь.

«Вперше аграрії працювали в умовах війни. Але в поле виходили і вдень, і вночі. І зробили все, що планували», – прокоментував він перебіг посівної кампанії.

Аграрії області посіяли майже 1,2 мільйона гектарів пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, гречки, проса, гороху, соняшника, розповів пан Гапіч. Ще на понад 750 тисячах гектарів дозрівають озимі.

Вже за місяць фермери Дніпропетровщини розпочнуть жнива. Розраховують на врожай у понад 3 мільйони тонн зерна.

Аграрії Кам’янського району завершили посівну та готуються до воєнних жнив - ФОТО

«Цього вистачить і нашій, і сусіднім областям, – резюмував посадовець. – Аграрії тримають продовольчий фронт і ми певні, що будемо з хлібом».

В Україні наразі починається підготовка до збору урожаю в умовах війни. Виклики часу: необхідність вивозу зерна та олійних минулого року, вирішення проблем зі зберіганням нового урожаю та забезпечення пальним.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Посівна кампанія, попри безпрецедентні виклики, була проведена успішно. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% від минулорічних площ», – написав він у фб.

Пан Шмигаль назвав основні виклики, які стоять зараз перед аграріями:

  • Необхідність вивозу урожаю. Мінінфраструктури шукає шляхи збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування Росією українських портів у нас залишається 23,5 млн тонн зернових та олійних культур.
  • Збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, враховуючи міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги для зберігання на 10-15 млн тонн.
  • Забезпечення пального для аграріїв.

Нагадаємо, сівба ярих зернових та зернобобових в Україні завершена на 75% від показників минулого року. Сівбу ярих культур проводили 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої проходять бойові дії.