Президент України підписав закон, який дозволяє відправляти тероборонців  на передову

Президент України підписав закон, який дозволяє відправляти тероборонців  на передову

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє перекидати підрозділи територіальної оборони Збройних Сил на передову і виконувати бойові завдання.

Автор: Валентин Фіголь.

Про відправку сил Тероборони на фронт йдеться у законопроєкті №6521, ухваленому Верховною Радою України. Отже, 10 червня В. Зеленський підписав закон.

Нагадаємо, як розповідали на початку широкомасштабного вторгнення керівники сил тероборони та військової адміністрації Кам’янського району,  бійці територіальної оборони зазвичай виконують завдання в межах території відповідної територіальної громади.

Після того, як закон набуде чинності, тероборона зможе виконувати завдання по всій Україні. В тому числі в районах ведення бойових дій і на окупованих територіях.

Рішення про виконання таких завдань приймається Головнокомандувачем Збройних сил України – Залужним Валерієм.

Закон був проголосований у Верховній раді ще 3 травня 2022 року.

Станом на травень в Україні було близько 110 тисяч бійців територіальної оборони. Додатково створено понад 700 добровольчих формувань територіальних громад.

Начальник штабу Територіальної оборони ЗСУ Сергій Собко у травні повідомляв, що із 32 бригад територіальної оборони вже близько 25 в повному складі або частково беруть участь у бойових діях.