Влада дасть українцям грошей на відкриття власного бізнесу

Влада дасть українцям грошей на відкриття власного бізнесу

Нова економічна стратегія, яку анонсує уряд, дозволить українцям отримати гроші у вигляді грантів на відкриття власного бізнесу.

 Автор: Валентин Фіголь.

Кабінет міністрів України запускає нову економічну стратегію, яка  передбачає виділення безповоротних грантів на відкриття бізнесу.

Про це повідомляє урядовий портал.

«Попри увесь тиск Росії, попри всі російські удари зробимо все, щоб економічна активність в Україні відроджувалася!» – прокоментував ініціативу Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.

За його словами, стратегія передбачає кілька програм, спрямованих на створення робочих місць за допомогою підтримки бізнесу, держзамовлення, будівництва, кредитування та працевлаштування безробітних.

«Держава надасть безповоротні кошти для створення тисяч нових мікробізнесів. Заявки будуть подаватися через “Дію” у формі бізнес-плану, що розглядатиметься незалежними оцінювачами-підприємцями. Крім того, під цей бізнес можна буде взяти пільговий кредит в межах “5-7-9”. Очікуємо, що програма грантів дозволить створити десятки тисяч робочих місць», – заявив прем’єр.

Безповоротні гранти також виділятимуть на розвиток переробних підприємств – деревообробка, меблеве виробництво, виробництво одягу або фурнітури, будівельних матеріалів, аграрна переробка і т.д. Грант можна буде витратити на покупку обладнання.

В аграрному секторі ці кошти можна буде витратити на висадку нових фруктових і ягідних садів і на часткову компенсацію будівництва модульної теплиці розміром 2 гектари.

«Зараз передбачаємо будівництво до 3 тисяч таких теплиць. Це означає нове виробництво, нові експортні можливості, збільшення пропозиції овочів, ягід і фруктів на внутрішньому ринку, більше конкуренції і ціни», – розповів пан Шмигаль.