Гарячий сезон на колишньому пляжі Кам’янського – призабуте велелюддя

Гарячий сезон на колишньому пляжі Кам’янського – призабуте велелюддя

Незвично гарячим видався початок літнього сезону: на колишньому правобережному пляжі Кам’янського можна спостерігати незвичне, або скоріше, призабуте велелюддя.

Автор: Валентин Фіголь.

Одразу пояснимо, чому назвали правобережний пляж в Кам’янському колишнім. Тому що офіційно там нема пляжу. Для відкриття саме пляжу необхідно провести обстеження річкового дна в місцях купання, а також залучення рятувальників на воді. Без цього купатися в річці не можна, а без купання нема пляжу. До того ж вода в Дніпрі цвіте і може бути небезпечною для здоров’я людей, зауважив Дмитро Губський, директор департаменту ЖКГ Кам’янського.

Отже, на правобережжі маємо просто зону відпочинку на набережній від Дніпробуду до річкового порту.

Незважаючи на офіційну заборону купатися, колишній пляж цьогоріч збирає незвичну кількість відпочиваючих. Велелюдно навіть в робочий полудень…

Гарячий сезон на колишньому пляжі Кам’янського – призабуте велелюддя - ФОТО

«Дуже давно я не бачив стільки людей на пляжі», – каже кам’янчанин Павло, який відпочиває тут щоліта більше 50 років.

«Море в цьому році не світить – хоч в Дніпрі покупаємось!» – каже дехто. Є серед пляжників і переселенці. «Нормальний пляж, добра водичка! – коментують відпочинок приїжджі з Луганщини. – Кажуть, у вас десь тут ще є озеро, в якому вода прозора, як в морі. Але там пляжі за гроші…»

Зона відпочинку в районі Дніпробуду обладнана всім необхідним: медпункт, ногомийки, урни для сміття, «грибочки» для затінку… Біля пішохідного місточка притулився заклад громадського харчування з різними напоями. Саме в цій частині колишнього пляжу відпочиваючих найбільше.

Серед відвідувачів зони відпочинку чимало рибалок. Вони розташовуються на місточку або на території за місточком, в бік річкового порту.

Гарячий сезон на колишньому пляжі Кам’янського – призабуте велелюддя - ФОТО

Частина пляжу від містка до Пенсійної протоки вважається «дикою». Тут нема лавочок, урн та інших елементів пляжного благоустрою. Тут берег заростає чагарником, а прибережні води – водоростями й тванню. Через це відпочиваючих тут негусто – хіба що люди, які бажають усамітнитись. Тому рибалкам тут – роздолля! Вилов небагатий, визнають рибалки…

Людно й гамірно на березі Пенсійної протоки: тут збираються, переважно, компанії молодих людей, та відпочиваючі з дітьми. Через течію та глибину  тут доволі чисті вода та дно, тому зручно купатись.

Гарячий сезон на колишньому пляжі Кам’янського – призабуте велелюддя - ФОТО

Несподівана популярність відпочинку на березі Дніпра вкотре нагадує: контакт з живою природою – ефективний відпочинок і спосіб зарядитись енергією.