Як у Кам’янському захищають дітей із зони активних бойових дій

Як у Кам’янському захищають дітей із зони активних бойових дій

Про особливості захисту дітей із зони активних бойових дій розповіли у Службі у справах дітей Кам’янської міської ради.

Дітям, травмованим війною, важливо забезпечити сімейний затишок. Допомогти тим, хто втратив тата й маму або не має із ними зв’язку, або перебувають у місцях активних обстрілів, під завалами, поранені в лікарнях. Вже напрацьований чіткий алгоритм дій.

Тому на час воєнного стану в Україні спростили процедуру влаштування у родини дітей, залишених без батьківського піклування.

Таких дітей служба повинна оформити як залишених без батьківського піклування та вжити вичерпних заходів щодо тимчасового влаштування у сім’ї родичів або в діючі прийомні сім’ї  та дитячі будинки сімейного типу.

На цей час  кошти на утримання цих дітей державою не передбачено. Тільки після набуття статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, така дитина влаштовується на загальних умовах з призначенням виплати державної соціальної допомоги.

Оформити опіку над дитиною за спрощеною процедурою можуть близькі та далекі родичі, хрещені батьки.

Бажаючі подають заяву, копію паспорта, документи, що підтверджують родинні зв’язки із дитиною. Крім цього, довідку від нарколога та психіатра. А ще довідку про відсутність судимості через сервісні послуги МВС за місцем проживання або через портал «Дія». У разі неможливості її отримання, кандидат в опікуни подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності. Достовірність наданої інформації покладається на опікуна. Після припинення воєнного стану довідка про відсутність судимості опікуна надається службі протягом місяця. У разі виявлення факту недостовірної інформації опіка може бути скасована протягом місяця. Також майбутні опікуни не проходять навчання в центрі соціальних служб.

Чинним законодавством України не передбачено можливості змінювати чи спрощувати процедуру усиновлення під час воєнного стану.

Усиновлення, як і раніше, відбувається на загальних підставах відповідно до порядків та процесів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України №905 від 08.10.2008 «Про затвердження Порядку провадження діяльності  з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей».

Також фахівці Служби відзначили: попри воєнний стан, держава не зупинила та продовжує виплачувати щомісячно призначені державні соціальні допомоги на утримання дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою та піклуванням.