Виставка краваток в центральній бібліотеці Кам’янського

Виставка краваток в центральній бібліотеці Кам’янського

Лише незначна частина колекції грабатолога Ірини Василенко експонується в бібліотеці на проспекті Шевченко. Всього колекція краваток налічує більше 600 екземплярів. «Давно не рахувала», – зізнається колекціонер.

Автор: Валентин Фіголь.

Краватка – це серйозний предмет туалету, який може чимало розповісти про свого власника. Але головне – що на ній зображене, каже колекціонер з Кам’янського Ірина Василенко. Кілька десятків краваток з її колекції до 14 лютого експонуватимуться в центральній бібліотеці міста.

Збирати краватки пані Ірина почала років 20 тому, випадково. Сподобалась їй одна краватка: червона, з прапорами різних країн. Жінка купила краватку, і після цього почала їх купувати і колекціонувати.

«Я колекціоную ті краватки, які мені подобаються, – розповіла І. Василенко. – Мені має сподобатись зображення на краватці, чимось зачепити уяву. Потім я придивляюсь до якості виробу – оцінюю форму, матеріал, шви…» Переважна більшість краваток в колекції – шовкові. За відомими брендами колекціонер не женеться – шукає те, що сподобається.

Раніше чоловік носив на роботу деякі з експонатів, а тепер хіба що сама пані Ірина скористається таким аксесуаром.

Вдома колекція займає чимало місця, навіть зважаючи на те, що найменш цікаві експонати висять у шафі. Краватки потребують догляду.

Колекціонер, працюючи в бібліотеці, чимало почитала про предмет свого захоплення. Дізналась, зокрема, що наукова назва колекціонування краваток – грабатологія. Цей термін придумала Гільдія британських виробників краваток для колекції Тома Холмса, який зібрав 10 тисяч різноманітних краваток з усіх куточків світу.

«Ми презентуємо не лише частину колекції краваток Ірини Василенко, а й власну, бібліотечну. Минулого року ми влаштовували влітку таку тематичну вечірку, де усі обов’язково мали бути у краватках. От тоді і почали збирати свою колекцію, вже маємо понад 80 екземплярів, які нам принесли читачі. Навіть місцевий журналіст Віктор Куленко з задоволенням віддав нам свою невеличку колекцію», – розповіла Тетяна Герасюта, заступник директора бібліотеки з реклами і маркетингу.

На презентації виставки всі бібліотекарі були в краватках.