Держава вимагає у бюджетників повернути помилково нараховану підтримку

Держава вимагає у бюджетників повернути помилково нараховану підтримку

Мінекономіки України вимагає, щоб бюджетники терміново повернули помилково нараховані їм гроші – 6,5 тисяч гривень за програмою «єПідтримка». Бюджетники Кам’янського ще навіть не чули про таку вимогу.

Автор: Валентин Фіголь.

Мінекономіки просить керівництво бюджетних установ терміново забезпечити повернення неправомірно отриманих працівниками коштів на небюджетний рахунок Мінекономіки. Про що розіслало відповідний лист з вимогами.

Надання фінансової допомоги українцям в рамках Програми «єПідтримка» у розмірі 6500 грн було передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2022 р. № 199 «Питання надання у 2022 році застрахованим особам одноразової матеріальної допомоги у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дії під час воєнного стану в Україні».

Для забезпечення виконання цієї програми Урядом виділено кошти з резервного фонду державного бюджету в сумі 23 млрд. 332 млн. грн.

Як пояснюють у листі, міністерство фінансів провело верифікацію заявок на отримання застрахованими особами одноразової матеріальної допомоги. І встановило, що виплати отримали застраховані особи, які є працівниками бюджетних установ, що суперечить умовам Програми “єПідтримка”.

Щодо Кам’янського, то тут працівники бюджетної сфери навіть не чули про цю вимогу, незважаючи на те, що лист Мінекономіки датований 11 травня 2022 року. Керівники кількох бюджетних установ відповіли, що вперше про таке чують. Зокрема, ніхто не звертався з вимогою повернення коштів до працівників сфери освіти та культури, зазначила Наталія Рева, директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янського.

Не можуть керівники одразу назвати й кількість підлеглих, які отримали 6,5 тисяч за «єПідтримкою» – кожен звертається із заявкою індивідуально.

Тим не менш, у мінекономіки погрожуть судовими позовами у разі, якщо кошти не будуть повернуті. Правда, не зовсім зрозуміло хто буде відповідати за цими позовами: бюджетні установи чи працівники, які отримали допомогу у розмірі 6500 грн?

«Своєчасне повернення коштів на рахунок Міністерства економіки України та, відповідно, повернення їх до резервного фонду державного бюджету дозволить спрямувати їх на потреби Збройних Сил України, що в умовах військової агресії російської федерації набуває особливої актуальності, – акцентують державні посадовці. – У разі неповернення безпідставно отриманих бюджетних коштів Мінекономіки буде змушене звернутись до суду».