Українцям рекомендують переходити на електроопалення, в Кам’янському – з цим є питання

Українцям рекомендують переходити на електроопалення, в Кам’янському – з цим є питання

Автор: Валентин Фіголь

Якнайшвидше міняти газове опалення на електричне, щоб зменшити енергозалежність нашої країни – таку пропозицію висловив екс-керівник «Нафтогазу» Андрій Коболєв. В Кам’янському на електроопалення вже переведено окремі житлові масиви. Але ж зараз, як розповів ПП Олег Максименко, заступник міського голови, роботи з децентралізації опалення в місті зупинені, а обладнання окремих квартир електроопаленням – заборонене.

Україні потрібно якнайшвидше змінювати систему централізованого опалення, вважає колишній очільник НАК «Нафтогаз». Пан Коболєв каже, що треба переходити з газового нагріву води на електричний. «Це буде позитивно оцінено нашими західними партнерами», – акцентував він.

Причому, чим швидше Україна це почне робити, тим більше в нас шансів пройти зиму без великих катаклізмів.

«Україна не може однією рукою просити Європу відмовитися від російського газу, а іншою – просити гроші на цей же газ з Європи, купуючи який, ми збільшуємо очікуваний дефіцит газу в ЄС», – вважає пан Коболєв.

Перехід із одного виду енергоносія на інший – це справа не одного дня, і навіть не одного року, визнає екс-посадовець: «Я розумію, що це звучить трохи космічно, але іншого виходу у нас немає. Це не швидкий процес і не простий, тому чим раніше почнемо, тим краще».

В Кам’янському вже є певний досвід переведення на електричне опалення як окремих квартир, так і цілих районів. В місті є програма децентралізації системи опалення, яка передбачає, зокрема, і обладнання житлових будинків електроопаленням. Вже другу зиму житлові масиви БАМ та Соцмісто прожили з електричним опаленням. Досвід показує: якщо електромережі витримують навантаження – в будинках можна зимувати.

Але переведення житлових масивів на електроопалення потребує значних вкладень, нагадав Олег Максименко, заступник міського голови Кам’янського. Потрібно посилення електрообладнання, а на ці роботи тільки по Соцмісту-БАМу енергопостачальникам довелось витратити біля 200 мільйонів гривень. А ще витрати на внутрішньобудинкове електрообладнання з міського бюджету…

Роботи з децентралізації опалення в Кам’янському наразі зупинено, зауважив пан Максименко. А обладнання окремих квартир електроопаленням – заборонене.

Тим часом оголошення в мережі обіцяють встановити індивідуальне електроопалення «під ключ» буквально за 500 доларів.