Про знищення газонів та спеку в Кам’янському

Про знищення газонів та спеку в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

В Кам’янському, як і щоліта, засихають території, перетворені косінням трави з газонів на пустирі. Тимчасом, нагадують біологи, трава в місті потрібна, як захист від спеки.

Трав’яні галявини та газони, як і інші зелені насадження, необхідні у місті. Про це давно й серйозно попереджали фахівці. Зелені галявини виконують низку важливих для здоров’я людини функцій. Вони виробляють кисень, охолоджують та зволожують повітря. Крім того, трав’яний покрив затримує куряву.

Про знищення газонів та спеку в Кам’янському - ФОТО

Екологи нагадують, що, за температури повітря близько 30 градусів тепла, на ділянках з некошеною травою температура поверхні землі приблизно 19-20 градусів. При висоті трави 10 см температура ґрунту підіймається до +24,5°C. Голий ґрунт у середині літа прогрівається до температури вище 40°C.

Про знищення газонів та спеку в Кам’янському - ФОТО

Ці особливості давно відомі аграріям: існує така технологія збереження врожаю від вигоряння в спеку, як мульчування – коли земля навколо посаджених рослин засипається рослинними рештками для захисту від перегріву та пересихання грунту.

«У мене так овочі й ростуть, трохи залишаю бур’янів і мульчую тими ж бур’янами. Виглядає не досить естетично, проте рослинам подобається!» – прокоментував ситуацію аграрій Павло Марчук, випускник Херсонського агроуніверситету.

Про знищення газонів та спеку в Кам’янському - ФОТО

В Кам’янському, як і в попередні роки, в липні більшість трав’янистих ділянок вже стоять попалені спекою. Рештки рослин, знищених косінням, утворюють пустирі замість газонів. Сухі пустирі не виробляють кисню, вони нагріваються не менше за асфальт. Крім того, ці позбавлені рослинного покриву ділянки землі є джерелами куряви, в яку перетворюються засохлі рештки скошених рослин.