Проєкт «Цигун для всіх» в Кам’янському відзначив першу річницю

Проєкт «Цигун для всіх» в Кам’янському відзначив першу річницю

Автор: Валентин Фіголь

Проєкт відкритих занять з цигун гімнастики «Цигун для всіх» був започаткований Андрієм Шамардіним, тренером з бойових мистецтв, рік тому в правобережному парку Кам’янського. Сьогодні тренер та вихованці діляться результатами практики, враженнями від занять та спостереженнями за собою.

Перше відкрите заняття з гімнастики цигун відбулось в центральному парку Кам’янського 27 червня 2021 року.

Дебют просвітницького проєкту «Цигун для всіх» зібрав в центральному парку Кам’янського групу мешканців різного віку, зацікавлених в оздоровленні та саморозвитку.

«Є задум – популяризувати гімнастику цигун, щоб люди могли використовувати її для самовдосконалення», – коментував свій проєкт Андрій Шамардін, старший тренер збірної команди України з бойового мистецтва Він Чунь.

Проєкт «Цигун для всіх» в Кам’янському відзначив першу річницю - ФОТО

 

Гімнастика цигун – китайська назва перекладається приблизно як «робота з енергією», це гімнастична система, яку азійські майстри єдиноборств практикували для оздоровлення та покращення своїх фізичних та духовних кондицій. Фахівці минулого називали цигун «мистецтво вдихів та видихів», тому що велике значення під час виконання вправ приділяється вільному та глибокому диханню.

«Виконуючи вправи, ми вчимось прислухатись до свого дихання, до відчуттів під час руху, – акцентує тренер. – Таким чином ми через гімнастику повертаємо собі відчуття перебування «тут і зараз»».

Основні правила в цигун – рухатись неквапно, намагаючись не напружуватись зайве. Спокійний, природний темп дозволяє контролювати правильність постави та траєкторій рухів.

Завдання ранкової цигун гімнастики, резюмує тренер Шамардін – підготувати тіло до активної діяльності: вирівнюється постава, розігріваються й розминаються суглоби та м’язи, активізується крово- та лімфообіг в усьому тілі.

«Виконуючи вправи цигун, ми ніби повертаємось до себе, гармонізуємо внутрішній стан з довкіллям», – зазначив тренер.

Сьогодні ми змушені жити в напруженому ритмі, шкодуючи часу для себе, своїх відчуттів. Тому гімнастика цигун, на переконання майстра Шамардіна – слушний інструмент повернення до самого себе, відновлення в умовах стресу. Не кваплячись, ми краще розуміємо себе, контролюємо процеси в тілі та свідомості. В повільному русі, наголосив пан Шамардін, людина може уважно слідкувати, як працює організм.

«Цигун – практика самопізнання та саморозвитку», – акцентував тренер.

Відкритими тренуваннями зацікавились люди різні за віком та спортивними кондиціями. Були тут, як бійці різних видів єдиноборств, так і люди без відповідної фізичної підготовки.

Особливе значення групових тренувань, акцентував А. Шамардін, полягає саме в тому, що дає практику гармонізації настрою та стану кільком людям. Люди навчаються відчувати спочатку себе, а потім – інших. Від відчуття – крок до співчуття, від співчуття – до співпраці, нагадує досвідчений тренер.

Через рік групових тренувань учасники проєкту діляться результатами та враженнями від спільної практики.

Проєкт «Цигун для всіх» в Кам’янському відзначив першу річницю - ФОТО

«Безумовно є користь, – коментує перебіг занять А. Шамардін. – Те що я бачу у практиків: Вони старанні, поступово в них вправи виходять все ліпше та ліпше. Але надихає навіть не це, а те, що вони весь час посміхаються та радіють».

Тренер поділився своїми успіхами: «Після ковіду у період загострення запалення суглобів я робив МРТ. В мене було 3 чи 4 протрузії поперекового відділу хребта, 1 та 2 ступінь артрозу тазостегнових суглобів. На минулому тижні я робив знову МРТ. Протрузії зникли А суглоби зараз теж мають поліпшення: 1 ступінь остеоартрозу, у порівнянні з минулим роком – це велика перемога».

«Тільки вчусь слухати та розуміти й контролювати тіло, – ділиться враженнями від практики пані Ганна, яка займається всього кілька місяців. – Прогрес повільний, але є. Поліпшилась рухливість суглобів. Збільшилась амплітуда рухів. Дуже подобається емоційний настрій: стала більше посміхатись, зменшилась тривожність. Виникло розуміння того, як долати паніку після пережитого в Маріуполі. Велика дяка тренеру!»

«Бувають дні, коли ранковий цигун буквально підіймає на ноги, – прокоментував свої враження учасник тренувань з певним досвідом в бойових мистецтвах. – Взимку, коли погано себе почував, практика давала енергію, підбадьорювала».

«По-перше, зацікавлені люди знайшли сили та можливість вставати вранці та приходити на заняття. По-друге, учасники почали справді прислухатись до своїх відчуттів, а з цього починається нейгун – внутрішня робота. По-третє, люди зранку обмінюються позитивними враженнями та емоціями, починаючи день із задоволення. Адже рухатись вільно й невимушено – це задоволення, яке не всі сьогодні можуть собі дозволити», – резюмував річний досвід тренер Шамардін.

Зацікавлених тренер запрошує щосуботи о 7 годині ранку до правобережного парку Кам’янського.