Про важливість продажу українського зерна розповів відомий агровиробник

Про важливість продажу українського зерна розповів відомий агровиробник

Автор: Валентин Фіголь.

Про роль агробізнесу в економіці України й про те, чому для українців так важливо продавати хліб за кордон, розповів відомий агровиробник та колишній народний депутат Олександр Мирний.

На тлі обстрілів цивільних об’єктів в Україні та загибелі мирних мешканців в останні дні все гучніше лунають в інформпросторі заклики не продавати за кордон українське зерно – мовляв, «хай банани їдять»… Про шкоду таких закликів і важливість експорту зерна розповів О. Мирний, власник агропідприємства «Агрос-Віста», екснародний депутат від ВО «Свобода».

Про важливість продажу українського зерна розповів відомий агровиробник - ФОТО
Олександр Мирний

Українське хліборобство – експортоорієнтоване, нагадав експерт. Українці з’їдають заледве чверть вирощеного в країні хліба. Водночас зерно – це 44% експортних надходжень до бюджету України. А гроші сьогодні Україні ой, як треба, акцентував пан Мирний – війна коштує дуже дорого!..

В сільському господарстві все відбувається циклічно, і ніякі роботи з річного циклу не можна пропустити. Якщо сьогодні в агровиробників не буде виторгу, то завтра вони не зможуть виконувати необхідні роботи на землі – готуватись до наступного циклу вирощування сільгосппродукції. А грошей аграріям треба чимало: новий комбайн коштує від 300 тисяч доларів…

Сільське господарство, зауважив агровиробник – це мільйони робочих місць та продовольча безпека, пояснив експерт. Причому продовольча безпека не лише України, а й цілого світу, як виявилось.

Тому пан Олександр наполягає на необхідності експорту зерна. Хоча б для того, щоб не зіпсувати стосунки з країнами, які сьогодні допомагають Україні. «Вони не хочуть мати справу з голодними біженцями, годувати їх, забезпечувати якісь соціальні блага… – нагадав О. Мирний. – А ми просимо в них грошей на війну. А вони нам скажуть: чого ж ви просите, а не заробляєте гроші? А зерно – то і є наш заробіток!»

Українці сьогодні мають бути разом, бо від єдності залежить їх подальша доля, наголосив агровиробник.