Онлайн платформу допомоги пропонує аграріям Мінагрополітики

Онлайн платформу допомоги пропонує аграріям Мінагрополітики

Автор: Валентин Фіголь.

Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило онлайн платформу «Державний аграрний реєстр» (ДАР), де зібрано різні програми допомоги. Реєструватись на ній можуть також аграрії Кам’янського району.

«ДАР (dar.gov.ua) – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України, – повідомляє Мінагрополітики. – Агровиробники, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів».

«Запуск Державного аграрного реєстру є важливим кроком на шляху підготовки України до членства в Європейському Союзі. ДАР також надає потужний аналітичний інструмент для аналізу фактичного стану аграрного виробництва та статусу його виробників», – прокоментував появу нового онлайн-сервісу для фермерів Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні.

«Витративши лише кілька хвилин на реєстрацію в ДАР, аграрії зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн з дому чи офісу. Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис», – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Зареєструватися в ДАР можуть виробники сільськогосподарської продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Після реєстрації уся ключова інформація про виробника автоматично підтягується в ДАР і може бути перевірена сільгоспвиробником.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник, що відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, за необхідності додати скан-копії документів, і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом.