П’єсу про гординю та смерть готують в новому сезоні артисти театру в Кам’янському

П’єсу про гординю та смерть готують в новому сезоні артисти театру в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Постановку п’єси про трагічну пригоду дон Жуана з Командором готують для нового сезону артисти Кам’янського академічного музично-драматичного театру. «Камінний господар» – історія про те, як гординя знищує людей, каже головний режисер театру Сергій Чулков.

Кожна національна драматургія має свого дон Жуана, розповів постановник майбутньої п’єси С. Чулков. Свого часу, нагадав він, українська літераторка Леся Українка написала свою версію пригод одіозного ловеласа й зауважила, що нарешті в українській драматургії є свій «дон Жуан». Хоча в її історії, на погляд маестро Чулкова, головні героїні – дві жінки, Долорес та донна Ганна.

«Це буде п’єса про гординю, яка руйнує особистість, – розповів С. Чулков. – Про те, куди заводить одержимість пристрастями».

Художник-постановник п’єси – знаменитий майстер сценічного руху та сценічного бою Олег Роєнко.

Починаючи з 2013 року, О. Роєнко поставив бойові сцени в сімох спектаклях Кам’янського театру.

Любов до театру в Кам’янському в добродія Олега почалась у 2013 році, коли він ставив фехтувальні сцени в п’єсі свого учня Олександра Вороніна «скарби капітана Флінта».

«Я тоді взагалі не знав, що таке той Дніпродзержинськ (так у 2013 році називалось Кам’янське – прим. автора), і що там є театр, – згадує О. Роєнко. – тому почав з того, що сходив подивився кілька вистав. Потрапив на «Сильву» і був вражений: оперета поставлена ліпше за деякі столичні постановки!.. Театр був чудовим і зовсім не провінційного рівня!»

Подальша співпраця з театром не розчарувала майстра. «Я бачу, що тут чимало талановитих артистів, цікавих художніх рішень, – характеризує колег актор Національного академічного театру Олег Роєнко. – Артисти з любов’ю ставляться до фехтування, тому мені любо тут працювати».

Ставити п’єсу як художнику добродію Олегу запропонував С. Чулков.

Наразі йде обговорення постановки з художниками-декораторами, костюмерами тощо.

Актори, тимчасом, репетирують бойові сцени – у виставі будуть чимало битися.

«Фехтування – дуже відповідальний елемент вистави. Якщо актор помилиться в тексті – це не всі глядачі почують, а якщо помилка у бойовій сцені – це одразу помітно».

П’єсу про гординю та смерть готують в новому сезоні артисти театру в Кам’янському - ФОТО

П’єсу про гординю та смерть готують в новому сезоні артисти театру в Кам’янському - ФОТО