Про цілющу силу мистецтва розповіли історики школярам Кам’янського

Про цілющу силу мистецтва розповіли історики школярам Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Про роль мистецтва в еволюції людства та його цілющу силу розповіли місцеві історики школярам Кам’янського на заході 6 жовтня.

Мистецтво – це реалізація фантазій, а здатність до фантазій відрізняють людину від решти тварин. Про це розповідали фахівці музею історії Кам’янського під час інтерактивної бесіди «Мистецтво лікує: гармонія кольорів у творчості художників Кам’янського».

Мистецтво з часів перших наскельних малюнків було зображенням уявлень людини про довколишній світ, нагадали історики. Тобто людина зображала саме свої уявлення про явища, предмети та істот, які її оточували. Мистецтво, таким чином, стало способом висловити свої почуття з того чи іншого приводу.

Розповідь істориків супроводжувалась демонстрацією слайдів з картинами художників з Кам’янського. Музейні працівники та школярі обговорювали, які почуття викликає той чи інший художній твір. Виявилось, що фантазія в кожного своя, і різні люди можуть бачити та відчувати по-різному.

З’ясувавши зв’язок між мистецтвом та почуттями, учасники заходу дійшли висновку, що споглядання митецьких витворів може впливати на настрій, стан психіки тощо. Людина може плакати, сміятись, гніватись…

Емоції, зауважили історики, можуть як травмувати, так і зцілювати людську психіку – отже, впливати й на її здоров’я. Про це знають не тільки митці, а й маркетологи, які вкладають чимало ресурсів у створення, скажімо, рекламної продукції.

«Мистецтво зцілює», – акцентували організатори бесіди. Але, зауважили історики, оздоровча сила мистецтва суто індивідуальна: комусь подобаються ліричні пейзажі, а комусь – криваві батальні сцени…

Про цілющу силу мистецтва розповіли історики школярам Кам’янського - ФОТО

Про цілющу силу мистецтва розповіли історики школярам Кам’янського - ФОТО