В Кам’янському планують витратити 10 млн грн на екомоніторинг та утримання зливової-меліоративної системи

В Кам’янському планують витратити 10 млн грн на екомоніторинг та утримання зливової-меліоративної системи

Автор: Валентин Фіголь

Міське самоврядування Кам’янського у 20023 році планує витратити 10 мільйонів гривень на екологічний моніторинг довкілля та заходи з приймання стічних вод в зливову-меліоративну систему міста. До затвердження міськрадою готується Програма розвитку КП «Екосервіс» на 2023 рік, розробником якої є департамент екології та природних ресурсів міськради.

Відповідно до Статуту, основними напрямками діяльності комунального підприємства «Екосервіс» є приймання поверхневих стічних вод, утримання, експлуатація та ремонт зливової – меліоративної системи міста, обслуговування комплексної автоматизованої системи екологічного моніторингу, утримання та обслуговування постів спостереження за забрудненням навколишнього середовища та забезпечення доступу до відповідної інформації територіальній громаді міста Кам’янське.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за такими напрямами:

– утримання, експлуатація та ремонт інженерних споруд, будівель та обладнання зливової – меліоративної системи м. Кам’янське. Ця система відкритих каналів приймає всі стічні води правобережної частини Кам’янського і перекачує їх в річку Коноплянку, звідки ті стоки потрапляють у Дніпро.

– обслуговування комплексної автоматизованої системи екологічного моніторингу;

– утримання та обслуговування автоматизованих постів спостереження за забрудненням навколишнього середовища. Сьогодні в місті три таких чинних пости, але посадовці кажуть, що їх обладнання застаріле та потребує оновлення й модернізації.

– удосконалення та обслуговування функціонування системи комплексного екологічного моніторингу міста.

Джерелами фінансування заходів Програми є:

– власні доходи підприємства;

– кошти бюджету Кам’янської міської територіальної громади.

За проєктом Програми, в наступному році місто має поповнити статутний фонд «Екосервісу» на 9,975 мільйона гривень. З цієї суми планується заплатити всі борги по заробітній платі персоналу підприємства, платити їм зарплатню, а також обслуговувати та утримувати зливово-меліоративну систему, пости екологічного моніторингу.

Ще десяток тисяч автори проєкту пропонують дати на оновлення та обслуговування інформаційно-довідкового інтернет-сайту з питань надання послуг, що надаватимуться КП КМР «Екосеріс».

І ще п’ять тисяч гривень – на співпрацю та обмін досвідом з містами й підприємствами України щодо роботи системи комплексного екологічного моніторингу.