Зміни до Екологічної програми Кам’янського розглядатимуть місцеві депутати

Зміни до Екологічної програми Кам’янського розглядатимуть місцеві депутати

Автор: Валентин Фіголь

Додаткові природоохоронні заходи, які мають захистити екосистему та мешканців Кам’янського від підтоплень, заплановано в змінах до Екологічної програми на 2023 рік.

Зміни до Екологічної програми Кам’янської територіальної громади на 2023-2025 роки підготовлено департаментом екології та природних ресурсів міської ради на затвердження депутатам ради.

Зміни до Програми вносяться, як пишуть автори, «з метою покращення екологічної ситуації в місті, проведення природоохоронних заходів, вжиття заходів щодо захисту населення від факторів екологічних та радіаційних забруднень».

Заплановані заходи стосуються насамперед захисту від можливого радіаційного забруднення території міста та його околиць.

Так, заплановані роботи по проєкту «Розчищення р. Коноплянка з виконанням робіт для недопущення підтоплення хвостосховищ».

Прогнозований авторами документа об’єм фінансування цих заходів у 2023 році – 45 мільйонів 80 тисяч гривень.

Річка Коноплянка знаходиться в північно-західному куточку старостату Карнаухівка і приймає в себе зливові та інші поверхневі стоки правобережної частини Кам’янського. Також на Коноплянці є дамба, яка відділяє річку від хвостосховищ ядерних відходів колишнього Придніпровського хімзаводу. Замулення та заростання річища Коноплянки приводить до підняття рівня ґрунтових вод, що загрожує підтопленню Карнаухівки та території хвостосховищ.

До заходів захисту міста від підтоплення автори віднесли й послуги з відведення стічних вод (утримання мережі меліоративної системи в м. Кам`янське). На цей напрямок діяльності заплановано виділити з міського бюджету 4,5 мільйони гривень.

В змінах до Екологічної програми вказане й проведення заходів з захисту населення від факторів радіаційного забруднення навколишнього середовища в зоні впливу хвостосховища по вулиці Кодацька (колишня С. Лазо) на суму 1,5 мільйона гривень.

Хвостосховище відходів ПХЗ по вулиці Кодацькій – єдине з ядерних могильників в межах міста, що знаходиться поряд з житловою забудовою. Фактично це колишній яр, куди за радянських часів скидали відходи уранового виробництва на Придніпровському хімзаводі. Територія зазнає природної ерозії, тож доводиться регулярно виконувати певні земляні роботи, щоб уникнути можливого радіаційного забруднення довкілля.