Деякі уроки озеленення в Кам’янському

Деякі уроки озеленення в Кам’янському

Перші результати масових заходів з озеленення вже видно в Кам’янському. Загинули або вкрадені кам’янчанами екзотичні рослини. Натомість дикі саджанці, пересаджені активістами з місцевих пустирів, прижилися і пустили зелені паростки.

Автор: Валентин Фіголь.

Приблизно тисячу дерев було висаджено мешканцями Кам’янського наприкінці квітня з нагоди всеукраїнських заходів з озеленення. Це лише офіційна інформація, яка не враховує дерев та кущів, посаджених мешканцями біля житлових будинків.

Минуло близько місяця, і вже можна побачити деякі результати стихійного озеленення міста.

Найбільшою втратою цьогорічної толоки можна назвати долю «алеї магнолій» в центральному парку Кам’янського.

Саджанці магнолій було придбано за кошти, зібрані мешканцями міста – здебільшого, літераторами клубу «Віварт», працівниками та друзями міської бібліотечної системи. Вартість саджанця – приблизно 300 гривень. Саджали магнолії добровольці під контролем фахівця, в спеціально підготовлену живильну суміш.

Уроки стихійного озеленення в Кам’янському: бур’яни та екзоти - ФОТО

Протягом місяця більшість з двох десятків саджанців або засохли, або були вкрадені невідомими особами. Працівникам парку довелось посадити на місце деяких втрачених рослин нові саджанці.

«Магнолія – рослина тендітна й примхлива», – попереджав при посадці біолог Андрій Енбулатов.

А от серед десятка дерев, посаджених біля будівлі міськради до Дня довкілля, більшість вкрилися зеленим листям. Засохла лише одна берізка.

Уроки стихійного озеленення в Кам’янському: бур’яни та екзоти - ФОТО

Берези і раніше важко приживалися в Кам’янському: більшість посаджених під час міських толок рослин в центральній та лівобережній частинах міста загинули.

Натомість молоді деревця, пересаджені в районі меморіала «афганців» з чагарника понад дренажним каналом, випустили зелені паростки. Вони були викопані звідти, де росли густо, і посаджені в пісок на голому місці поза монументом. І вижили без будь якого догляду.

Уроки стихійного озеленення в Кам’янському: бур’яни та екзоти - ФОТО

Те ж саме можна сказати про молоді деревця, викопані зі звалища будівельних рештків в провулку Матросова. Їх молоде листя після пересадки трохи зів’яло, але за кілька днів розправилось і зараз бадьоро зеленіє на новому місці.

Отже, більш результативним виявилось стихійне озеленення місцевими рослинами, які самостійно розростаються і найліпше адаптовані до виживання в умовах міста без людського догляду.

Уроки стихійного озеленення в Кам’янському: бур’яни та екзоти - ФОТО