90-річний ювілей відзначає водоканал Кам’янського

90-річний ювілей відзначає водоканал Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Підприємство водоканал в Кам’янському, яке за цей час поміняло і назву, і підпорядкування, 28 листопада відзначає свій 90-річний ювілей.

28 листопада 2022 року Кам’янському водопровідно-каналізаційному господарству комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» виповнилося 90 років. Про це нагадали комунальники.

Історія підприємства починається з 1932 року, коли на базі Дніпровського металургійного заводу було відкрито цех водопостачання. За цей час з невеликого заводського цеху виросло сучасне потужне комунальне підприємство, яке сьогодні в умовах воєнного стану не тільки безперебійно забезпечує питною водою багатотисячне місто, а й ще проводить модернізацію обладнання.

Результатами праці водоканальців щодня користується кожен житель міста. Централізоване водопостачання стало для суспільства повсякденним і звичним явищем. За уявною простотою послуг стоїть цілодобова, напружена і відповідальна робота величезного високопрофесійного колективу.

90-річний ювілей відзначає водоканал Кам’янського - ФОТО

Як і інші надавачі комунальних послуг, водоканал сьогодні – заручник багаторічного недофінансування. Через це маємо зношені на 70-80% мережі водогону та каналізації, майже щоденні аварійні ситуації. Фахівці водоканалу отримують за місяць до 3 сотень викликів. Зважаючи на це, аварійній службі водоканалу доводиться реагувати одразу на кілька викликів, латаючи зогнилі труби, інколи по кілька разів в одному місці. За визнанням самих комунальників, в дірявих мережах втрачається приблизно від чверті до третини води, яку постачає підприємство. А це збитки, які лягають на плечі постачальників та споживачів послуг водоканалу.

90-річний ювілей відзначає водоканал Кам’янського - ФОТО

«Життя стрімко змінюється, підприємство працює, вдосконалюючи свої виробничі можливості, – кажуть фахівці Кам’янського водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід». – Без підтримки обласної влади та обласного депутатського корпусу, стабільна робота підприємства була б неможливою, така співпраця надає свої позитивні результати, відкриваючи нові обрії та перспективи розвитку».

Дружній, згуртований трудовий колектив «Міськводоканалу» – надійна основа підприємства, його гордість, зазначають комунальники.