Через війну перевезення вантажів та пасажирів в Україні впало вдвічі

Через війну перевезення вантажів та пасажирів в Україні впало вдвічі

За даними Держстату України, в першому півріччі цього року різними видами транспорту в Україні було перевезено більше 730 мільйонів пасажирів. Не зважаючи на вражаючу цифру, це лише 58% від перевезень пасажирів за цей же період минулого року. Так само суттєво впали і перевезення вантажів – до 60% від показників минулого року.

Статистика чітко показує, що якщо у січні обсяг перевезень зріс на 30% порівняно з січнем 2021 року (тобто, подорожувати українці стали більше до війни), то вже у березні відбулося суттєве падіння пасажирських перевезень. І це за ситуації масового виїзду співвітчизників закордон.

Так само з березня спостерігається і суттєве падіння перевезення вантажів.

Згідно зі статистикою, темпи падіння пасажирських та вантажних перевезень значно уповільнились у травні-червні цього року. Це співпадає з періодом, коли влада на центральному та регіональному рівні значно зменшили кількість блокпостів та спростили їх перетин, що значно пожвавило транспортне сполучення.

У зв’язку з воєнним станом статистична інформація оприлюднюється з затримкою, тому поки що не відомо, як змінилася ситуація у другій половині року, коли більшість блокпостів були демонтовані, а Збройні сили України звільнили значні території на півдні та сході України.