Українці зможуть отримати безплатні LED-лампи у другій половині січня

Українці зможуть отримати безплатні LED-лампи у другій половині січня

Програма безплатного обміну старих електричних ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи стартує з 16 січня у режимі бета-тестування. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр Денис Шмигаль. Пресслужба “Укрпошти” повідомила що для всіх регіонів старт програми обміну ламп розпочнеться наприкінці січня.

На першому етапі планують замінити до 500 тис. ламп у шести регіонах України. Після цього орієнтовно за два тижні проєкт запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.

“Сьогодні Уряд ухвалює рішення, завдяки якому суми в комунальних платіжках будуть ще меншими. Мова йде про програму безкоштовного обміну старих електричних ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи”, – заявив Шмигаль.

За його словами, кожен зможе подати заявку через “Дію”, а потім отримати 5 нових ламп у найближчому відділені “Укрпошти”.

Увесь процес буде максимально простим і швидким, запевнив прем’єр.

“Дякую партнерам за підтримку. Зокрема Єврокомісії, яка закуповує для України 30 млн світлодіодних ламп, та Франції, яка додає ще 5 млн”, – резюмував очільник уряду.

 Як повідомляє пресслужба «Укрпошти», обмін старих ламп розжарювання на світлодіодні у відділеннях “Укрпошти” розпочнеться з кінця січня. На першому етапі планують замінити 15 млн ламп.

Українці матимуть змогу обміняти 5 ламп розжарювання на світлодіодні двох типів цоколю Е27 та Е14.

Як обміняти лампи:

  • обмінювати лампи можна громадянам віком від 18 років, потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання;
  • необхідно подати електронну заявку через застосунок “Дія”, таким чином замовивши собі лампи, та прийти у відділення “Укрпошти” протягом 5 діб після отримання підтвердження;
  • якщо людина не має можливості замовити лампи через “Дію”, вона має прийти до “Укрпошти” та за наявності ламп обміняти їх у відділенні.

Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання. Якщо людина вдома виявить, що лампи не працюють, їх можна замінити на інші діодні.

“Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно в пакуванні від виробника. Без упаковування обмін не здійснюється”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у зв’язку з ракетним терором РФ Україна для подолання дефіциту в енергосистемі потребує підтримки міжнародних партнерів. Одним з проєктів Єврокомісії стало фінансування закупівлі 30 млн світлодіодних ламп. Мінекономіки оголошувало, що старт програми запланований на 1 січня 2023 року.