Скандал на ґрунті доброустрою або Що таке соборність в Кам’янському

Скандал на ґрунті доброустрою або Що таке соборність в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Продовження історії про скандал через різні погляди на доброустрій прибудинкової території може бути прикладом того, як дехто з мешканців Кам’янського розуміє, що таке «соборність».

На честь Дня Соборності України, який відзначається 22 січня, автор вирішив повернутись до ситуації, описаної «Пильним поглядом» на початку року.

Коротко нагадаємо: напередодні ортодоксального Різдва один із мешканців багатоквартирного будинку по вулиці Євгена Мельнікова (колишня Алтайська) організував у дворі роботи з «благоустрою»: самоскид висипав шлак на дорогу вздовж будинку, а бульдозер розгортав. В результаті конфлікту між організатором робіт та невдоволеними мешканцями техніка поїхала геть, перетворивши дорогу місцями в болото, а місцями – вирівнявши дорогу.

Скандал на ґрунті доброустрою або Що таке соборність в Кам’янському - ФОТО

Організатор робіт – молодий чоловік з першого під’їзду будинку, якому не подобалось, що його дружині незручно возити дитячу коляску зруйнованою дорогою.

Ситуація вельми жваво обговорювалась в соцмережах кілька днів. Одні коментатори писали, що організатор робіт – молодець, бо від комунальників ремонту прибудинкової дороги не дочекаєшся. Інші заперечували: мовляв, негаразд робити благоустрій собі всупереч сусідам, бо тепер одним стало ліпше, іншим – гірше… Тільки психолог Вікторія Лобенок, яка мешкає в цьому будинку, написала: добре було б, якби організатор узгодив свої наміри з сусідами – може, зробили б разом так, щоб було зручно всім.

Історія отримала продовження напередодні вихідних. Мешканка будинку журналіст Людмила Глок написала в соцмережах, що тепер нерівності дороги, частково засипаної шлаком, залиті водою і «багнюка на пів подвір’я».

«Хоч вода й стоїть, я можу проїхати з коляскою по цьому болоті, а раніше не могла, треба було переносити або обходити, – прокоментувала ситуацію інша мешканка будинку. – Так, я згодна, що це болото. Але більшість сидять і чекають, поки чарівним чином щось зміниться…».

Під час дискусії в коментарях з’ясувалось, що у декого з сусідів є плани продовжити роботи самотужки. А декого ця перспектива лякає. «Досить самодіяльності!» – закликали активних сусідів обережні. І нагадували про можливість домовитись про спільні дії щодо доброустрою спільного подвір’я.

«В нас нема з ким домовлятися, – визнала авторка коментів на підтримку продовження робіт. – Потрібне чоловіче втручання, а у нас до роботи готові самі жінки».

За добу обговорення мешканці будинку так і не дійшли згоди щодо майбутнього болота на прибудинковій території. А пані Глок віднесла до приймальні міського голови Андрія Білоусова заяву про ремонт дороги біля будинку.

Резюмуючи історію, автор хотів би нагадати землякам про сенс слова “соборність”, день якої в Україні відзначають 22 січня. В цей день більш ніж сотню років тому мешканці різних регіонів України зголосились жити разом, в одній країні, і будувати спільне майбутнє. Соборність, отже – це коли люди збираються, щоб разом щось зробити заради спільного добра.