Рахунок за газ неправильний: що робити споживачеві

Рахунок за газ неправильний: що робити споживачеві

Іноді, отримавши рахунок за спожитий газ, ви впевнені: він неправильний. Що робити споживачеві, який бажає виправити рахунок на свою користь, пояснив колишній фахівець «Укртрансгазу» оглядач енергоринків Олексій Савицький.

 

Причина завищення суми в платіжках

 

Навіть за наявності приладів обліку, часом цифри в платіжках виявляються значно вищими за наші очікування.

Причина некоректних сум у квитанціях за спожитий газ – невчасно чи неправильно передані показання лічильника, зазвичай.

Об’єм спожитого палива рахують оператори газорозподільних мереж (облгази). Вони ж встановлюють і обслуговують лічильники та газові труби до вашого будинку. І отримують від споживачів плату за доставку (розподіл газу).

Облгазам ми повідомляємо й показання лічильників. Від них газопостачальна компанія (Нафтогаз в більшості випадків) отримує дані для формування рахунку за газ.

Українців закликають передавати показання щомісяця з 1 по 5-те число. Інакше актуальні дані лічильників не встигають опрацювати, і оператори газорозподільних мереж самостійно порахують спожитий вами обсяг на основі «планового місячного об’єму споживання»… Суми у квитанціях можуть неприємно здивувати споживача.

 

Виправлення платіжок

 

З’ясувавши, що цифри справді завищені й причина в невчасно чи некоректно переданих показаннях лічильника, актуалізуйте ці дані. Для цього передайте правильні показання з 1 по 5-те число наступного місяця.

Якщо виправлення не приймуть, варто звернутися до облгазу із заявою. Її також можна подати онлайн.

Облгаз може додатково попросити:

  • зафіксувати показання лічильника за допомогою фото;
  • щоб підтвердити актуальну дату, поряд з лічильником сфотографувати чек з магазину, свіжу газету чи інший носій з відображенням поточної дати. Якщо на вашому пристрої дата виставляється на фото автоматично, цього робити не потрібно;
  • отримане фото надіслати на електронну адресу контакт-центру облгазу.

У темі листа слід вказати «Для коригування показань» та прикріпити фото лічильника і номер особового рахунку.

Перерахунок показань газового лічильника за зверненням споживача займає до 10 діб з дня подачі заяви.

 

Перевірка рахунку та реструктуризація боргу

 

Ваш рахунок можна перевірити будь-коли. Достатньо зайти в особистий кабінет my.gas.ua чи скористатись чат-ботами GASUA у Viber або Telegram, або NaftogazGasSupply в Facebook Messenger, і сформувати довідку про стан рахунку. Зробити це можна в розділі «Послуги онлайн» (опція Документи).

Тож отримати офіційну довідку від Газопостачальної компанії Нафтогаз України можна буквально в кілька кліків.

Якщо є борг і він справжній – доведеться сплатити. Нафтогаз радить оформляти договір реструктуризації боргу онлайн – через чат-бот GASUA у Viber та Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger.