У Кам’янському триває боротьба з самовільним підключенням до водопостачання

У Кам’янському триває боротьба з самовільним підключенням до водопостачання

Автор: Валентин Фіголь

Незаконні врізання в централізований водопровід виявляє та ліквідовує підприємство-водопостачальник в Кам’янському.

Боротьба із самовільними підключеннями до централізованої системи водопостачання є одним із найважливіших завдань у роботі Кам’янського ВКГ КП ДОР «Аульський водовід». Незаконні врізання у водогін, як кажуть водопостачальники, не тільки дають змогу громадянам споживати воду без оплати. Вони ще й мають згубні наслідки для комунальних мереж, оскільки найчастіше виконуються з порушенням основних будівельних норм та правил.

Для виявлення порушників на підприємстві працює спеціальний підрозділ, що займається перевіркою мереж. При виявленні самовільного підключення комісія складає акт про виявлення незаконного врізання та відключає «самовільника» від систем водопостачання. Пізніше йому доведеться відшкодувати всі додаткові витрати, пов’язані з відключенням.

У Кам'янському триває боротьба з самовільним підключенням до водопостачання - ФОТО

Так, 21 лютого на вулиці Подільській у двох будинках було виявлено самовільне підключення до водопровідної мережі. Після підготовки необхідної документації та фіксації цього порушення фахівці Кам’янського водоканалу ліквідували незаконне врізання. Тепер на власника об’єкта чекає штраф, який буде розрахований за пропускною спроможністю демонтованої труби. Споживачу рекомендовано офіційно оформити договір на підключення до системи холодного водопостачання, встановити прилад обліку води та, звичайно, сплатити штраф. У разі невчасної оплати справу буде передано до судових органів.

У Кам'янському триває боротьба з самовільним підключенням до водопостачання - ФОТО

Також органи поліції Кам’янського прийняли від підприємства заяву з приводу крадіжки питної води, буде відкрито кримінальне провадження.

Пошуки незаконних підключень до мереж водопостачання та водовідведення фахівці водоканалу продовжать проводити щотижня, повідомили на водоканалі.