Верховна Рада ухвалила модель НМТ за схемою 2+1

Верховна Рада ухвалила модель НМТ за схемою 2+1

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт,  що дозволить Міністерству освіти і науки провести вступну кампанію за результатами національного мультипредметного тесту. Обов’язковими предметами НМТ залишилися українська мова та математика.

За відповідне рішення проголосувала більшість народних депутатів під час засідання парламенту 23 лютого.

“Парламент прийняв проєкт 8228-1 в другому читанні і в цілому як закон! Без змін! Українська мова і математика – обов’язкові, третій предмет – на вибір. Вітаю всіх. Тема закрита. Крапка”, – повідомив народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Національний мультипредметний тест включатиме три навчальні предмети – українську, математику та предмет за вибором вступника: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Нагадаємо, цьогоріч, як і торік через безпекову ситуацію вирішили не проводити зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Замість нього знову проведуть НМТ. Історію України цьогоріч з переліку обов’язкових предметів вилучили, що викликало дискусії

Саме через це на початку лютого 2023-го Верховна Рада України не змогла ухвалити законопроєкт №8228–1 про національний мультипредметний тест у цілому.