Як передбачити серцевий напад, розповіли лікарі Кам’янського

Як передбачити серцевий напад, розповіли лікарі Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

За якими симптомами можна передбачити серцевий напад за кілька тижнів до його появи, розповіли лікарі Кам’янського.

Серцевий напад б’є наповал і може призвести не тільки до інвалідності, а й до летального наслідку. Хвороби серцево-судинної системи – на першому місці у світі серед причин раптової смерті, нагадують фахівці КЗОЗ «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» Кам’янського.

Серце працює безперервно, поставляючи всім органам і тканинам організму кров, зазначають лікарі. Коли ж стається збій у припливі крові до серцевого м’яза (міокарда), виникає ішемічна хвороба серця (ІХС). Прояви її можуть бути різними – від стенокардії (серцевої недостатності) й аж до інфаркту (спазму серцевого м’яза).

Однак запобігти її розвитку можна за кілька тижнів, звернувши увагу на ті сигнали, які посилає серце. Навіть якщо деякі з них проявляються нечасто, це вже вказує на потребу терміново звернутися до лікаря.

Фахівці рекомендують звернути увагу на сигнали, які люди переважно ігнорують, приймаючи за хвилини слабкості.

Саме вони є маркерами захворювання серця:

Втома. Ви тільки встали з ліжка, а вже почуваєтеся розбитим. Добралися до роботи й думаєте тільки про те, як би відпочити. А повертаєтеся геть виснаженим. З кожним днем втома накопичується щораз більше.

Це тривожний симптом, що вказує на серцеву недостатність. Втома виникає через нестачу кровопостачання мозку, легенів і серця.

Слабкість. Багато хворих, які зазнали серцевого нападу, зазначали, що незадовго перед цим відчували таку слабкість, що не в змозі були утримати в руках аркуш паперу. Відчуття знесиленості (а це характерно при грипі) — тривожний сигнал.

Симптом вказує на ризик розвитку інфаркту міокарда найближчим часом.

Перепади настрою. Відчуття безпричинної тривоги переслідувало багатьох, кого врешті спіткав серцевий напад. Медики радять уважно ставитися до такого стану, бо це один з поширених симптомів.

Сильна тривога або навіть страх смерті може вказувати на наближення серцевого нападу.

Задишка. Якщо, піднявшись на третій поверх, відчуваєте сильну задишку, немов після годинного марафону, а після навіть невеликого фізичного навантаження вам бракує повітря – саме час звернутися до кардіолога. Задишка часто супроводжує серцевий напад і може спричиняти біль в грудях.

Порушення кровотоку скорочує його надходження в легені, що викликає вкорочене дихання.

Запаморочення. Як тільки до мозку надходить недостатня кількість крові, це позначається на стані всього організму. Інфаркти супроводжуються запамороченнями або непритомністю.

Холодний піт. Він несподівано пробиває вас, коли ви просто сидите і раптом вкриваєтеся потом, немов щойно дві години провели у спортзалі.

Тривожний симптом, який вказує на наближення серцевого нападу.

Прискорений пульс. Рідкісні стрибки пульсу, як правило, не викликають тривоги у лікарів. А ось нерегулярний або прискорений пульс, особливо якщо він супроводжується задишкою, запамороченням, слабкістю, вказує на аритмію.

Аритмія може стати причиною інфаркту або навіть раптової смерті.

Біль у грудях з’являється раптово і так само раптово зникає. Не дивно, що багато людей ігнорують такі прояви та не усвідомлюють небезпеки. Всі спохоплюються, коли зона ураження поширюється на руки, спину, плечі, тоді б’ють на сполох.

Набряклість. Набряки ніг, а також збільшення ваги не завжди є наслідком малорухливого способу життя (хоча і його, безперечно, теж). Однак серце також може подавати сигнали тривоги таким чином. Зайва рідина в організмі вказує на серцеву недостатність.

Розлад шлунка. Біль і здуття живота, втрата апетиту, неприйняття їжі, не завжди сигналізують про розлади в роботі шлунково-кишкового тракту. Це тривожний симптом, небезпечність якого можна порівняти з болем в серці. Потрібне термінове лікування.

Кашель. Постійний кашель з’являється від накопиченої в легенях рідини. Іноді він супроводжується виділенням мокротиння, що вказує на серйозність проблеми. Ще одним тривожним симптомом може стати свистяче дихання.

Постійний кашель вказує на серцеву недостатність.