У Раді пропонують визначити повноваження Гвардії наступу та дозволити використовувати зброю

У Раді пропонують визначити повноваження Гвардії наступу та дозволити використовувати зброю

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 9070, в якому йдеться про врегулювання окремих питань діяльності Національної поліції України під час дії воєнного стану.

Як зазначили автори проєкту, на сьогодні в Національній поліції України та Державній прикордонній службі України утворюються відповідні органи, які будуть брати безпосередню участь в обороні України, у тому числі шляхом ведення бойових дій.

Так, постановою Кабміну від 13 січня 2023 року №30 утворено Департамент поліції особливого призначення “Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України “Лють”. Тому необхідно внести зміни до законодавства, які дозволять передавати їм необхідне озброєння та бойову техніку.

Документом пропонується розповсюдити бойовий імунітет на поліційних поліції особливого призначення Національної поліції України.

Також законопроєкт передбачає застосування поліціянтами поліції особливого призначення зброї та бойової техніки під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії проти України.

“Поліцейські поліції особливого призначення… мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку в установлених для з’єднань, військових частин та підрозділів Збройних сил України порядку та випадках”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ почало формування “Гвардії наступу”, метою якої буде звільнення територій від російських окупантів.