У торгових мережах Дніпропетровщини можуть продавати небезпечний заморожений мікс морепродуктів 

У торгових мережах Дніпропетровщини можуть продавати небезпечний заморожений мікс морепродуктів 

Про заморожений мікс морепродуктів, в якому виявлено перевищення допустимої норми кадмію, що може реалізовуватись в торговельних мережах Дніпропетровщини, повідомили у Держпродспоживслужбі в Дніпропетровській області. Накопичення в організмі людини кадмію може призвести до руйнування кісткової й хрящової тканин, порушення роботи серцево-судинної системи тощо.

Повідомлення було отримано системою швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF). В ньому йдеться, що виробником міксу небезпечних морепродуктів, в яких перевищена допустима норма кадмію, є Zejiang Zhoufu food Co. LTD, China, експортувався товар з Литовської Республіки (відправник: UAB «Plunges kooperatine prekyba», Lithuania) до України (одержувач: ТзОВ «ВІЧУНАЙ-УКРАЇНА», вул. Солом’янська, 3, офіс 6, м. Київ, 03110).

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області попереджає щодо можливості обігу та реалізації вищезазначеної продукції на території області.

А також просить при виявленні даного продукту в обігу терміново повідомляти в ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за тел. (099) 723-16-99.

Операторам ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, також нагадують про необхідність вилучити її з обігу, а також, у строк не більше двох робочих днів, письмово інформувати про виявлену невідповідність ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Для довідки:

Кадмій — як більшість важких металів, поступово накопичується в організмі, надходячи з харчовими продуктами, сигаретним димом, випарами в робочому середовищі.

Кадмій дуже повільно виводиться з тіла природним шляхом.

Надлишок металу в організмі призводить до розвитку:

  • Хвороби «ітай-ітай». Метал руйнує кісткову і хрящову тканину, що провокує дегенеративні зміни скелета, які супроводжуються найгострішими неминучими болями
  • Ураження сечовидільної та репродуктивної систем.
  • Порушення роботи серцево-судинної системи: від прискореного серцебиття і підвищеного тиску до серцевих нападів.
  • Зниження чутливості нюхових і, меншою мірою, смакових рецепторів. Водночас від отруєння кадмієм страждають і слух, і зір — і навіть дотик.

Надалі накопичення кадмію в організмі стає однією з причин захворювання на рак, зниження розумових здібностей — і втрати координації рухів.