На Дніпропетровщині можуть продавати небезпечну кукурудзу для попкорну з Іспанії

На Дніпропетровщині можуть продавати небезпечну кукурудзу для попкорну з Іспанії

У торговельних мережах Дніпропетровщини може продаватись небезпечна кукурудза з Іспанії для приготування попкорну, в якій виявлено речовину фосфорорганічної групи хлорпірифос, що є основою для виробництва багатьох пестицидів, навіть незначні її дози можуть чинити негативний вплив на здоров’я людей. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі Дніпропетровської області.

Попередження про отруйну кукурудзу отримано системою швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF). В ньому мова йде про виявлення хлорпірифосу у кукурудзі для приготування попкорну, що експортувалась з Іспанії (виробник: Liven SA, Barcelona) до України (отримувач: ТОВ «Фоззі Коммерц», вул. Гоголівська 1А, 07408).

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області попереджає щодо можливості обігу та реалізації вищезазначеної продукції на території області.

При виявленні даного продукту в обігу просять терміново повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за тел. (099) 723-16-99.

Довідка:

Хлорпірифос — речовина фосфорорганічної групи, яка є основою для виробництва багатьох пестицидів. Цей пестицид використовується для боротьби зі шкідниками, що становлять небезпеку для більш ніж 60 різних культур.

Дослідження вчених із США та інших країн доводять те, що навіть незначні дози хлорпірифосу можуть чинити негативний вплив на здоров’я людей. Загалом, потрапляючи в організм людини, він викликає гострі порушення роботи центральної нервової системи: головний біль, порушення свідомості аж до розвитку глибокої коми, судоми. Сильне отруєння може призвести до смерті. Також негативна дія препарату стосується хронічного ефекту. Тобто, якщо споживати продукти, що містять залишкову кількість фосфорорганічних пестицидів протягом тривалого періоду — можливий віддалений прояв негативних наслідків.