У Кам’янському вода затопила вулиці, двори, міський пляж і ресторан

У Кам’янському вода затопила вулиці, двори, міський пляж і ресторан

Причина підтоплення – розлив Дніпра через повінь і безперервні дощі, а також через значні скиди води при пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду. Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології у період з 14 по 17 квітня  оголошено попередження про небезпечні гідрологічні явища.

Автор: Олександр Бугаєв.

Рівень води у Дніпрі в районі Кам’янського почав підніматися з четверга, 13 квітня. Почали затоплюватися низинні райони міста і передмістя. Вранці, 14 квітня,  вода залила райони 6-тої сотні, набережної Дніпробуду, міський пляж, ресторан “Літо”, який розташований під мостовим переходом, на берегу Дніпра.

У Кам’янському вода затопила вулиці, двори, міський пляж і ресторан - ФОТО

У селищі Курилівка Петриківської селищної територіальної громади підтоплено три садових товариства, які розташовані неподалік від ГЕС. . Як повідомили в ДСНС, затопило, в основному, ті дачні будинки, де люди не живуть постійно. Також затопило район Курилівського котловану.

У соцмережах викладають фото затоплених дачних будинків, дворів  і вулиць на Калоші, дорогу на базу відпочинку «Дубовий гай», повністю залиту водою, людей, які ходять по вулицям, по коліно у воді.

На міському пляжі у воді грибки від сонця, дерева. Зник під водою азотівський водозабір. Кажуть, що лодки, які хазяї не поставили у гаражі, а залишили на березі, затонули.

У Кам’янському вода затопила вулиці, двори, міський пляж і ресторан - ФОТО

Користувачі соцмереж пишуть, що під час повені активізувалися браконьєри. Через те, що на Кам’янському водосховищі відкрито три шандори (комплект металевих, залізобетонних або дерев’яних балок, призначених для перекриття водопропускного отвору гідротехнічної споруди), по воді несе багато битої риби. Браконьєри на лодках її збирають, хоча це заборонено. Але, як кажуть, кому лихо, а кому вигода…

«Років 15 тому був такий же розлив води. Невелике озеро під мостом (як їхати з лівого берега) з’эдналося з Дніпром і туди зайшла хмара карася. Рибалка була шалена!» – пишуть у соцмережах

Також, пишуть в соцмережах, через повінь під Києвом затоплює елітний район Конче-Заспу. Через це мають відкрити  шлюзи на Київській ГЕС.  А значить, слід чекати нових підтоплень.

У Кам’янському вода затопила вулиці, двори, міський пляж і ресторан - ФОТО

Затоплені території контролюють мобільні оперативні групи ДСНС. Вони повідомляють,  що на даний час (субота, 15 квітня) гідрологічна ситуація контрольована. Вода вже впала на 30 см від найбільшого рівня. Проте, до понеділка, 17 квітня, Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології оголошено попередження про небезпечні гідрологічні явища. За прогнозами, пік проходження весняного водопілля очікується наприкінці квітня.

Від повені страждає не тільки Дніпропетровщина. Постраждали прируслові території у ряді прирічкових населених пунктів на Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському водосховищах у Черкаській, Полтавській і  Кіровоградській областях.

У Кам’янському вода затопила вулиці, двори, міський пляж і ресторан - ФОТО

Велика повінь і в Білорусії. У районі Гомеля прорвало дамбу на річці Сож і затопило близько 10 населених пунктів.

Сталося це ще в ніч з 9 на 10 квітня. Варто взяти до уваги, що річка Сож впадає у Дніпро на території Білорусії, а потім вже ця вода йде до нас. Тож не виключено, що це якраз білоруська повінь докотилася до нас.