Про небезпеку поліомієліту нагадали батькам малечі лікарі Кам’янського

Про небезпеку поліомієліту нагадали батькам малечі лікарі Кам’янського

В Україні триває спалах поліомієліту, який виник наприкінці 2021 року, тоді захворіло щонайменше 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті. Фахівці Кам’янського міського медичного центру здоров’я та медицини спорту зазначають, що маленькі діти, які не мають щеплення від цього захворювання — у небезпеці.

Всі діти, що захворіли під час спалаху поліомієліту в Україні 2021 році,  не були вакциновані через релігійні переконання батьків.

Лікарі нагадують, що у 2015 році через недовіру багатьох батьків до вакцинації в Україні був теж спалах поліомієліту. Тоді завдяки тритуровій кампанії імунізації, яка охопила дітей віком від 2 місяців до 10 років, циркуляцію поліовірусу було припинено. На жаль  ця хвороба вперше за багато років повернулася.

Поліомієліт (поліо) – дитячий спінальний параліч, спричинений поліовірусом. Наслідком хвороби можуть бути невиліковний параліч та навіть смерть. Поліомієліт невиліковний, але захворюванню та поширенню хвороби можна запобігти шляхом вакцинації. Так, у 1988 році захворюваність на поліо у світі сягала 350 000 випадків.  За 30 років завдяки колективній імунізації по всьому світу захворюваність скоротилася на 99%. За оцінками експертів, за умови продовження вакцинації є шанс найближчими роками повністю ліквідувати циркуляцію поліовірусу у світі та позбутися цієї хвороби.

Лікарі звертаються до батьків з проханням відповідально поставитись до здоровʼя своїх дітей. Доступна та безоплатна вакцинація — це найбільш ефективний метод запобігання тяжких наслідків захворювання.

«Перевірте, чи має ваша дитина щеплення від поліомієліту згідно з її віком. Зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря. Сучасні вакцини ефективні, безпечні та мають низьку реактогенність, тому протипоказання до щеплень обмежені та визначити їх може тільки лікар», – зауважують у міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту.

В Україні вакцинація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у закладах охорони здоров’я безоплатно відповідно до Календаря профілактичних щеплень.