Про причини втрати зору нагадали лікарі Кам’янського у Всесвітній день боротьби з глаукомою

Про причини втрати зору нагадали лікарі Кам’янського у Всесвітній день боротьби з глаукомою

Про причини виникнення глаукоми у людей, способи її діагностики та лікування, розповіли лікарі КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» 6 березня у Всесвітній день боротьби з глаукомою. 

Щорічно, починаючи з 2008 року, 6 березня за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми  (WGA) і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою  (WGPA) світова громадськість  відзначає  Всесвітній день боротьби з глаукомою.

Сучасна медицина вкрай розвинута та перспективна, але навіть зараз залишаються хвороби, які є перешкодою для всього людства. Глаукома – одна з них.  За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ)  понад 5 млн людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти у світі. Саме вона займає перше місце серед усіх патологій, які ведуть до повної втрати зору.

Глаукома та її лікування

Глаукома – хронічна ішемічна нейропатія, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним розвитком типових дефектів поля зору, зниженням гостроти зору й атрофією зорового нерва. В людському оці постійно циркулює спеціальна рідина, і в ряді випадків, вона не може вільно виходити. Коли рідини накопичується занадто багато, вона тисне на камеру ока і на зоровий нерв. Це призводить до поступової його атрофії. Якщо зоровий нерв зовсім пошкоджений, він не передає сигнали до мозку, і людина перестає бачити. Глаукома буває закритокутовою та відкритокутовою в залежності від анатомічної будови кута передньої камери ока.

Розвиток глаукоми веде до незворотного процесу повної втрати зору. Спочатку починає погіршуватися периферичний зір. Потім зміни відбуваються у всьому полі зору. Але, попри прогноз, глаукома – не привід для відчаю та паніки. Раннє виявлення і своєчасне лікування глаукоми дозволяє зберегти зір протягом тривалого часу. Пошкодження нерва і втрату зору при глаукомі неможливо зупинити, але існують методи лікування, які дозволяють уповільнити або зупинити прогресування захворювання.

Лікування може зробити внутрішньоочний тиск нормальним і запобігти або зупинити подальше пошкодження нерва і розвиток сліпоти. Хворим необхідно проходити курси лікування, спрямованого на поліпшення кровопостачання зорового нерва, його захист. Дуже небезпечним є те, що при нормалізації внутрішньоочного тиску пацієнти часто призупиняють застосування рекомендованих препаратів, змінюють режим лікування без узгодження з лікарем. А це призводить до ще більшого прогресування глаукоми та прискорення зниження зору.

Необхідно обов’язково дотримуватися графіка  лікування і не пропускати жодного дня. Тільки при відповідальному підході можна уникнути виникнення і розвитку захворювання, тим самим  зберегти зір і високий рівень зорових функцій.

Профілактика глаукоми

Лікарі радять, якщо Ви старше 40 років –  регулярно проходьте повні огляди в офтальмолога із вимірюванням внутрішньоочного тиску та перевіркою очного дна 2 рази на рік.  При появі неприємних відчуттів в оці (почуття розпирання, особливо в ранкові години, відчуття болю в області надбрів’я, появи періодичного затуманення зору або райдужних кіл при погляді на джерело світла)  негайно звертайтеся до офтальмолога для позачергового огляду. Якщо у члена сім’ї виявлена глаукома або діагноз був встановлений у кого-небудь з найближчих родичів – необхідне періодичне обстеження всіх членів сім’ї, не дотримуючись вікових критеріїв. Детальну інформацію про можливість обстеження можна дізнатись у свого сімейного лікаря.

«Пам’ятайте про ваш зір та дбайте про нього постійно, а не лише 6 березня!», – наголосили лікарі.